• Polski
 • English
 • Español
 • Prawidłowy demakijaż – baza dla pięknej cery

  Aby jak najdłużej cieszyć się piękną cerą należy zadbać o jej pielęgnację. Szczególną uwagę należy zwrócić na oczyszczanie skóry po całym aktywnym dniu. Nierzadko wieczorem brakuje nam czasu lub chęci na dokładne oczyszczenie skóry twarzy i robimy to dość powierzchownie. To poważny błąd, gdyż produkty do make up’u, sebum i kurz są świetną pożywką dla bakterii. Nieodpowiednio czyszczona skóra szybciej się starzeje, traci blask i jest bardziej podatna na powstawanie zaskórników i grudek, przez zatykanie się porów. Ponadto aplikacja jakichkolwiek kremów na nieoczyszczoną skórę staje się nieefektywna – wyspecjalizowane substancje nie mają możliwości przeniknąć do głębszych warstw naskórka, by aktywnie działać.

  Obecnie spotkać można wiele form kosmetyków do demakijażu. Wyspecjalizowane mleczka, odświeżające toniki, płyny i żele micelarne skutecznie zmywają resztki makijażu oraz zanieczyszczenia skóry.  Wszystkie te produkty ma w swojej ofercie Laboratorium Kosmetyczne AVA.

  Dla entuzjastów ekologii dedykowane są preparaty Eco Linea. Rewitalizujące Mleczko do demakijażu nie tylko oczyszcza ale i skutecznie nawilża skórę, nie dopuszczając do nadmiernego odparowywania wody z naskórka. Bezalkoholowy Rewitalizujący Tonik odświeża skórę po demakijażu mleczkiem.

  Bio Alga to liczna seria kosmetyków do pielęgnacji skóry normalnej jak i wrażliwej. Wśród jej produktów znaleźć można Odżywcze Mleczko oraz Normalizujący Tonik. Wszystkie preparaty tej serii oprócz odżywczej algi zawiera koenzym Q10 +R.

  Dla posiadaczek bardzo delikatnej skóry idealne będą produkty Serii ze Świetlikiem lekarskim: Śmietanka kosmetyczna oraz Tonik bezalkoholowy. Preparaty szczególnie sprawdzą się do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu.

   

  Zupełnie innymi i rewolucyjnymi preparatami do demakijażu są płyny micelarne. Łączą one w sobie działanie mleczka oraz toniku. Ich sekret skuteczności polega na zamykaniu cząstek brudu i makijażu wewnątrz mikroskopijnych kuleczek – miceli.

  Są to związki chemiczne o podwójnych właściwościach: z zewnątrz są hydrofilowe (odpychają tłuszcze, przyciągają wodę), od środka są hydrofobowe. Taka budowa miceli umożliwia im wchłaniać tłuszczowe substancje takie jak sebum, czy nawet wodoodporny makijaż bez konieczności intensywnego tarcia skóry. Ważne jest jednak, by dać takiemu preparatowi chwilę, by mógł efektywnie zadziałać. Dlatego zaleca się pozostawić na kilka sekund wacik nasączony płynem micelarnym w szczególnie problematycznych miejscach, takich jak powieki czy usta. Dzięki temu unika się naciągania wrażliwej skóry, a w rezultacie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia skóry i powstawania zmarszczek. Kolejnym atutem tych kosmetyków do demakijażu jest to, iż nie niszczą naturalnej bariery lipidowej skóry. Laboratorium Kosmetyczne AVA w swoim asortymencie płyn micelarny w dwóch liniach: Professional Home SPA oraz Bio rokitnik. Pierwszy z nich dedykowany jest każdemu rodzajowi cery, drugi – w szczególności po 35. roku życia.

  Na podobnej zasadzie zmywania makijażu działają żele micelarne. Demakijaż wykonany żelem micelarnym może stać się przyjemnym wieczornym rytuałem. Biorąc pod uwagę, że oprócz natychmiastowego efektu oczyszczenia kosmetyk skutecznie nawilża i przyjemnie napina skórę. W ofercie Laboratorium Kosmetycznego AVA znaleźć żel micelarny w linii Hydro Laser z innowacyjnym składnikiem – Hydranov TM, wyjątkowo głęboko nawilżającego i aktywującego syntezę epidermalnego kwasu hialuronowego w skórze właściwej. Z kolei seria Beauty Home Care oferuje produkty na bazie kosmetyków profesjonalnych w zależności od rodzaju cery: wrażliwej oraz suchej i normalnej.

    

  Unikatowym produktem do demakijażu jest pianka z linii Pore Solution. Nie tylko zmywa makijaż, również z wrażliwych okolic oczu, Zawiera ekstrakty z róży japońskiej i imperaty cylindrycznej, które zapewniają optymalny poziom nawilżenia, zwężają rozszerzone pory, rozjaśniają przebarwienia i wyrównują koloryt skóry. Umyta pianką twarz staje się czysta, nawilżona, aksamitna i matowa.

   

  Laboratorium Kosmetyczne AVA swoim bogatym asortymentem preparatów do demakijażu sprosta wymagania wszystkich kobiet.

  Judyta Jakowlew
  Laboratorium Kosmetyczne AVA

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga