• Polski
 • English
 • Español
 • Europejski Festiwal Smaków pod patronatem AVA

  Europejski Festiwal Smaku w Lublinie to dziś jeden z najważniejszych, wielokulturowych festiwali w Polsce.

   

  Pokazuje różnorodne oblicza kultury – od muzyki, poprzez obraz, słowo, a także kulinaria i modę. Już po raz XIII między 6 a 12 września odbyło się to głośne wydarzenie ściągające do stolicy Lubelszczyzny nie tylko rzeszę turystów, ale i polskich gwiazd dużego formatu.

  Tegorocznym tematem przewodnim był “Lublin romantyczny”, a festiwal w całości poświęcony był kobietom. Ze względy na hasło przewodnie  bohaterem literackim festiwalu stał się Cyprian Kamil Norwid. Postać Norwida została wybrana nie przez przypadek.  W majątku Piotrowice pod Lublinem mieszkał, sadził drzewa i pisał wiersze, więc był niezwykle związany z Lubelszczyzną . Co więcej, rok 2021 jest obchodzony właśnie pod jego imieniem.

  Bardzo ważną rolę podczas festiwalu odgrywała płeć piękna.  Kobiety dlatego, że głównym motywem tego festiwalu jest też polska kuchnia romantyczna, czyli kuchnia tworzona przez kobiety i dla kobiet. Pisały też świetne książki kucharskie. Okres romantyczności w kuchni jest niezwykły i organizatorzy postarali się go pokazać.

  Ale nie samą kuchnią kobieta żyje… Piękno kobiet wyeksponowane było również poprzez modę i urodę.

  Właśnie w tym aspekcie Laboratorium Kosmetyczne AVA miało przyjemność objąć patronat Europejskiego Festiwalu Smaku. Do Lublina zaproszone zostały znane osobistości polskiego show businessu. Pokazowi mody przyświecały szczytne cele, takie jak: wsparcie „Krajowego Towarzystwa Autyzmu”, promocja polskich projektantów i firm odzieżowych, czy promocja województwa Lubelskiego wraz z jego stolicą.

  Po pokazie mody zaproszeni goście specjalni otrzymali od nas i organizatorów upominek w postaci kosmetyków. Na zdjęciu od lewej: Jacek Bursztynowicz, Barbara Bursztynowicz, Ilona Adamska, Artur Dziurman, Patrycja Hurlak, Tomas Kollarik, Monika Richardson, Michał Chorosiński.

  .

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga