Kwas migdałowy to jeden z najbardziej uniwersalnych alfahydroksykwasów (AHA). Naturalnie można pozyskać go z gorzkich migdałów.
Jego działanie na skórę jest wyjątkowo łagodne, w porównaniu z innymi peelingami kwasowymi. Jego cząsteczka jest stosunkowo duża, dzięki czemu może działać powierzchniowo. Może być stosowany przy różnych typach cery, również wrażliwej i naczynkowej, ponieważ nie powoduje dużego ryzyka podrażnień skóry. |
Jako składnik kosmetyczny jego działanie zależy od stężenia. Przy zawartości w kosmetyku poniżej 10% jego zadaniem jest regulacja wydzielania sebum i delikatne złuszczanie naskórka. Między 20 a 60% ma za zadanie nie tylko rozluźnić połączenia między martwymi komórkami naskórka, ale również poprawić stan skóry z intensywnymi przebarwieniami i głębszymi zmarszczkami. Preparaty ze stężeniem powyżej 20% i pH niższym niż 3,5 pozostawmy profesjonalistom. Takie silne zabiegi peelingujące powinny być wykonywane przez wykwalifikowany personel salonów kosmetycznych.
Optymalne stężenie peelingu migdałowego, 15%, będzie działać na skórę efektywnie, ale łagodnie. Będzie to najlepsza opcja dla osób z:
Peeling kwasem migdałowym z powodzeniem można wykonywać na skórze twarzy, pleców, dekoltu czy rąk. |
Po zabiegach z kwasem mlekowym możemy osiągnąć wiele pozytywnych rezultatów:
|
W trakcie wykonywania peelingu chemicznego mogą wystąpić takie reakcje jak pieczenie, szczypanie, mrowienie o różnym stopniu nasilenia. Bezpośrednio po zabiegu może być widoczne zaczerwienienie, które mija często jeszcze tego samego dnia. W przypadku zastosowania kwasu migdałowego będą one dużo mniej dokuczliwe, niż przy innych. Łuszczenie po peelingu jest delikatne, można je zniwelować za pomocą odpowiedniego nawilżenia.
Na okres około 2 tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z nadmiernej ekspozycji na światło UV (opalanie na słońcu, solarium, terapia przeciwtrądzikowa). Przez około 7 dni nie należy również stosować innych zabiegów złuszczających na bazie kwasów, jak i woskowania, depilacji i elektrolizy.
Ważne! Peeling z kwasem migdałowym można stosować całorocznie, również w okresie silniejszego nasłonecznienia. Podstawowym warunkiem jest aplikacja filtrów słonecznych oraz unikanie bezpośredniej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne.
Przy zabiegu, nawet domowym, z peelingiem z kwasem migdałowym należy zachować ostrożność. Nie wykonujemy zabiegu na uszkodzonym naskórku (skaleczenia, zadrapania, otarcia), ani przy aktywnej opryszczce. Należy zrezygnować z peelingu chemicznego przy alergii skórnej i innych chorobach autoimmunologicznej, licznych teleangiektazjach i znamionach, a także podczas doustnych terapiach pochodnymi witaminy A. Z peelingu chemicznego powinny też zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Peeling z kwasem migdałowym możesz znaleźć w serii do domowej pielęgnacji Professional Home Therapy jako samodzielny produkt lub w zestawie z odtłuszczaczem i neutralizatorem . Wszystkie produkty dostępne są w naszym sklepie internetowym: www.ava-kosmetyki.pl.