• Polski
 • English
 • Español
 • AHA! Czyli pielęgnacja kwasami owocowymi

  Peeling z kwasami owocowymi AHA

   

  Kwasy AHA, potocznie nazywane są kwasami owocowymi. Występują powszechnie w przyrodzie, można je więc otrzymywać z produktów naturalnych, takich jak: owoce, trzcina cukrowa, ale również mleka. Są wielozadaniowym składnikiem preparatów kosmetycznych. Odpowiednio dobrane sprawdzą się w pielęgnacji wszystkich typów cery, ponieważ:

  – regulują proces rogowacenia naskórka
  – rozjaśniają skórę szarą, zniszczoną i zmęczoną
  – poprawiają stan skóry skłonnej do występowania zmarszczek
  – redukują zmiany trądzikowe, rogowacenia, przebarwień, płytkie blizny
  – zmniejszają suchość skóry przez wpływ na zwiększenie syntezy ceramidów w naskórku
  – wpływają na syntezę włókien kolagenu i elastyny

  W niskich stężeniach będą działały wyłącznie na naskórek, ale zastosowanie stężeń wyższych będzie miało ogromny wpływ na głębsze warstwy skóry. Aby skutecznie działać wymagają optymalnego pH w zakresie 3 – 4,5. W kosmetologii stosowanymi najczęściej kwasami AHA są: glikolowy, mlekowy, cytrynowy, jabłkowy, winowy.

  .

  Kwas glikolowy (Glycolic Acid) – otrzymywany jest głównie z soku trzciny cukrowej, ale występuje też w winogronach, jabłkach i agreście. Ze względu na małą budowę cząsteczki może głęboko penetrować naskórek. Stosowany jest w celu ogólnej poprawy kondycji skóry, odmłodzenia, likwidacji objawów trądziku pospolitego, spłycenia blizn, rozjaśnienia przebarwień a także nawilżenia skóry. Pobudza odnowę komórkową i syntezę kolagenu, normalizujące procesy keratynizacji i reguluję pracę gruczołów łojowych.

  .

  Kwas mlekowy (Lactic Acid) – głównym jego źródłem jest kwaśne mleko, maślanka, jogurt, jabłka, pomidory, piwo. Wykazuje właściwości złuszczające i nawilżające. Obniża pH skóry, reguluje proces rogowacenia naskórka, poprawia strukturę kolagenu, poprawia uwodnienie, a tym samym ujędrnienie i elastyczność skóry.

  .

  Kwas cytrynowy (Citric Acid)– występuje głównie w owocach cytrusowych, soku z buraków, winie i mleku. Posiada właściwości typowe dla AHA. Na uznanie zasłużył sobie poprzez swoje silne działanie rozjaśniające różnego rodzaju przebarwienia. Stosowany jest jako składnik rozjaśniający.

  .

  Kwas jabłkowy (Malic Acid) – występuje w jabłkach, agreście, pigwie, wiśniach. Ma głównie działanie wygładzające, ujędrniające nawilżające i rozjaśniające. Wspomaga oczyszczanie porów i stymuluje komórki do regeneracji. Nie można również zapomnieć o właściwościach przeciwzmarszczkowych.

  .

  Kwas winowy (Tartaric Acid) – występuje głównie w winogronach i winie. Jego działanie antyoksydacyjne oraz odmładzające wykorzystywane było już w Starożytności. Kwas winowy pozwala na przeprowadzenie eksfoliacji w głębokich warstwach skóry aktywując biologiczne mechanizmy. Dzięki temu stymuluje odnowę komórkową, dzięki której skóra ma zdrowszy i promienny wygląd, a niedoskonałości są zlikwidowane.

   

  Peeling z kwasami owocowymi AHA. Dla kogo taki zabieg?

   

  Peeling z kwasami owocowymi AHA będzie najbardziej uniwersalny spośród produktów Professional Home Therapy. Dzięki mieszance dobranych kwasów owocowych sprawdzi się nie tylko u osób z cerą dojrzałą, ale i z niedoskonałościami:

  • zmęczoną, matową cerą
  • pierwszymi zmarszczkami
  • suchą skórą,
  • rozszerzonymi, zatkanymi porami
  • zmianami trądzikowymi
  • drobnymi bliznami i przebarwieniami.

  Zalety peelingu z kwasami owocowymi AHA

   

   

  Zalety peelingu z kwasami owocowymi ✔

   

  Po zabiegach z mieszanką kwasów owocowych AHA możemy osiągnąć wiele pozytywnych rezultatów:

  • znaczna poprawa wyglądu skóry,
  • ujędrnienie i uelastycznienie naskórka,
  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny,
  • redukcję przebarwień i drobnych blizn, rozjaśnienie cery,
  • zwiększenie nawilżenia,
  • uszczelnienie bariery lipidowej skóry,
  • zwiększenie skuteczności działania preparatów kosmetycznych, dzięki złuszczeniu martwego naskórka
  • odblokowanie porów, redukcję zaskórników i działanie antybakteryjne.

   

  Na okres około 2 tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z nadmiernej ekspozycji na światło UV (opalanie na słońcu, solarium, terapia przeciwtrądzikowa). Przez około 7 dni nie należy również stosować innych zabiegów złuszczających na bazie kwasów, jak i woskowania, depilacji i elektrolizy.

  Przeciwskazania ❌

  Przy zabiegu, nawet domowym, z peelingiem z kwasami owocowymi należy zachować ostrożność. Nie wykonujemy zabiegu na uszkodzonym naskórku (skaleczenia, zadrapania, otarcia), ani przy aktywnej opryszczce. Należy zrezygnować z peelingu chemicznego przy alergii skórnej i innych chorobach autoimmunologicznych, a także podczas doustnych terapiach pochodnymi witaminy A. Z peelingu chemicznego powinny też zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

   

  Reakcją skóry na działanie kwasów AHA może być lekkie szczypanie, które mija po kilku minutach oraz łuszczenie się naskórka, zwłaszcza na początku stosowania kosmetyków z kwasami.  Wszystko zależy od indywidualnych reakcji skóry. Osoby które nie czują żadnego dyskomfortu podczas aplikacji preparatów z kwasami nie powinny się obawiać, że preparaty te nie działają. Kwasy działają tylko bez powodowania podrażnienia skóry. Dzięki dodatkowi kwasu hialuronowego o silnym działaniu nawilżającym, efekt łuszczenia może zostać zminimalizowany.

  Ważne! Peeling z kwasami owocowymi AHA można stosować całorocznie, również w okresie silniejszego nasłonecznienia. Podstawowym warunkiem jest aplikacja filtrów słonecznych oraz unikanie bezpośredniej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne.

  Peeling z kwasami owocowymi AHA możesz znaleźć w serii do domowej pielęgnacji Professional Home Therapy jako samodzielny produkt lub w zestawie z odtłuszczaczem i neutralizatorem . Wszystkie produkty dostępne są w naszym sklepie internetowym: www.ava-kosmetyki.pl.

   

   

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga