• Polski
  • English
  • Español
  • AHA! Czyli pielęgnacja kwasami owocowymi

    Peeling z kwasami owocowymi AHA

     

    Kwasy AHA, potocznie nazywane są kwasami owocowymi. Występują powszechnie w przyrodzie, można je więc otrzymywać z produktów naturalnych, takich jak: owoce, trzcina cukrowa, ale również mleka. Są wielozadaniowym składnikiem preparatów kosmetycznych. Odpowiednio dobrane sprawdzą się w pielęgnacji wszystkich typów cery, ponieważ:

    – regulują proces rogowacenia naskórka
    – rozjaśniają skórę szarą, zniszczoną i zmęczoną
    – poprawiają stan skóry skłonnej do występowania zmarszczek
    – redukują zmiany trądzikowe, rogowacenia, przebarwień, płytkie blizny
    – zmniejszają suchość skóry przez wpływ na zwiększenie syntezy ceramidów w naskórku
    – wpływają na syntezę włókien kolagenu i elastyny

    W niskich stężeniach będą działały wyłącznie na naskórek, ale zastosowanie stężeń wyższych będzie miało ogromny wpływ na głębsze warstwy skóry. Aby skutecznie działać wymagają optymalnego pH w zakresie 3 – 4,5. W kosmetologii stosowanymi najczęściej kwasami AHA są: glikolowy, mlekowy, cytrynowy, jabłkowy, winowy.

    .

    Kwas glikolowy (Glycolic Acid) – otrzymywany jest głównie z soku trzciny cukrowej, ale występuje też w winogronach, jabłkach i agreście. Ze względu na małą budowę cząsteczki może głęboko penetrować naskórek. Stosowany jest w celu ogólnej poprawy kondycji skóry, odmłodzenia, likwidacji objawów trądziku pospolitego, spłycenia blizn, rozjaśnienia przebarwień a także nawilżenia skóry. Pobudza odnowę komórkową i syntezę kolagenu, normalizujące procesy keratynizacji i reguluję pracę gruczołów łojowych.

    .

    Kwas mlekowy (Lactic Acid) – głównym jego źródłem jest kwaśne mleko, maślanka, jogurt, jabłka, pomidory, piwo. Wykazuje właściwości złuszczające i nawilżające. Obniża pH skóry, reguluje proces rogowacenia naskórka, poprawia strukturę kolagenu, poprawia uwodnienie, a tym samym ujędrnienie i elastyczność skóry.

    .

    Kwas cytrynowy (Citric Acid)– występuje głównie w owocach cytrusowych, soku z buraków, winie i mleku. Posiada właściwości typowe dla AHA. Na uznanie zasłużył sobie poprzez swoje silne działanie rozjaśniające różnego rodzaju przebarwienia. Stosowany jest jako składnik rozjaśniający.

    .

    Kwas jabłkowy (Malic Acid) – występuje w jabłkach, agreście, pigwie, wiśniach. Ma głównie działanie wygładzające, ujędrniające nawilżające i rozjaśniające. Wspomaga oczyszczanie porów i stymuluje komórki do regeneracji. Nie można również zapomnieć o właściwościach przeciwzmarszczkowych.

    .

    Kwas winowy (Tartaric Acid) – występuje głównie w winogronach i winie. Jego działanie antyoksydacyjne oraz odmładzające wykorzystywane było już w Starożytności. Kwas winowy pozwala na przeprowadzenie eksfoliacji w głębokich warstwach skóry aktywując biologiczne mechanizmy. Dzięki temu stymuluje odnowę komórkową, dzięki której skóra ma zdrowszy i promienny wygląd, a niedoskonałości są zlikwidowane.

     

    Peeling z kwasami owocowymi AHA. Dla kogo taki zabieg?

     

    Peeling z kwasami owocowymi AHA będzie najbardziej uniwersalny spośród produktów Professional Home Therapy. Dzięki mieszance dobranych kwasów owocowych sprawdzi się nie tylko u osób z cerą dojrzałą, ale i z niedoskonałościami:

    • zmęczoną, matową cerą
    • pierwszymi zmarszczkami
    • suchą skórą,
    • rozszerzonymi, zatkanymi porami
    • zmianami trądzikowymi
    • drobnymi bliznami i przebarwieniami.

    Zalety peelingu z kwasami owocowymi AHA

     

     

    Zalety peelingu z kwasami owocowymi ✔

     

    Po zabiegach z mieszanką kwasów owocowych AHA możemy osiągnąć wiele pozytywnych rezultatów:

    • znaczna poprawa wyglądu skóry,
    • ujędrnienie i uelastycznienie naskórka,
    • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny,
    • redukcję przebarwień i drobnych blizn, rozjaśnienie cery,
    • zwiększenie nawilżenia,
    • uszczelnienie bariery lipidowej skóry,
    • zwiększenie skuteczności działania preparatów kosmetycznych, dzięki złuszczeniu martwego naskórka
    • odblokowanie porów, redukcję zaskórników i działanie antybakteryjne.

     

    Na okres około 2 tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z nadmiernej ekspozycji na światło UV (opalanie na słońcu, solarium, terapia przeciwtrądzikowa). Przez około 7 dni nie należy również stosować innych zabiegów złuszczających na bazie kwasów, jak i woskowania, depilacji i elektrolizy.

    Przeciwskazania ❌

    Przy zabiegu, nawet domowym, z peelingiem z kwasami owocowymi należy zachować ostrożność. Nie wykonujemy zabiegu na uszkodzonym naskórku (skaleczenia, zadrapania, otarcia), ani przy aktywnej opryszczce. Należy zrezygnować z peelingu chemicznego przy alergii skórnej i innych chorobach autoimmunologicznych, a także podczas doustnych terapiach pochodnymi witaminy A. Z peelingu chemicznego powinny też zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

     

    Reakcją skóry na działanie kwasów AHA może być lekkie szczypanie, które mija po kilku minutach oraz łuszczenie się naskórka, zwłaszcza na początku stosowania kosmetyków z kwasami.  Wszystko zależy od indywidualnych reakcji skóry. Osoby które nie czują żadnego dyskomfortu podczas aplikacji preparatów z kwasami nie powinny się obawiać, że preparaty te nie działają. Kwasy działają tylko bez powodowania podrażnienia skóry. Dzięki dodatkowi kwasu hialuronowego o silnym działaniu nawilżającym, efekt łuszczenia może zostać zminimalizowany.

    Ważne! Peeling z kwasami owocowymi AHA można stosować całorocznie, również w okresie silniejszego nasłonecznienia. Podstawowym warunkiem jest aplikacja filtrów słonecznych oraz unikanie bezpośredniej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne.

    Peeling z kwasami owocowymi AHA możesz znaleźć w serii do domowej pielęgnacji Professional Home Therapy jako samodzielny produkt lub w zestawie z odtłuszczaczem i neutralizatorem . Wszystkie produkty dostępne są w naszym sklepie internetowym: www.ava-kosmetyki.pl.

     

     

    All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
    ^
    W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga