• Polski
 • English
 • Español
 • Złoto Lodowca – tak wyjątkowej serii jeszcze nie było!

  Intensywny tryb życia i zbyt krótki sen bardzo szybko odbijają się na kondycji cery. Do tej pory jedynym rozwiązaniem na to były: korektory pod oczy i dobrze kryjący fluid. Jednak nie rozwiązywało to problemów na poziomie komórkowym…
  I tutaj wkracza Laboratorium Kosmetyczne AVA z linią  –
  Złoto Lodowca!

   

  Sen – dlaczego jest tak dla nas ważny…

   

  Znaczenie snu dla człowieka można by podsumować krótkim stwierdzeniem: jest dla nas niezbędny.

  Sen to odpoczynek i czas na regenerację zmęczonych całodzienną pracą komórek i tkanek naszego organizmu.

  Niewystarczająca ilość przespanych godzin w pierwszej kolejności odbija się na kondycji naszej skóry. Staje się  ona szara, matowa, szybciej się starzeje i pojawiają się na niej zmarszczki.

  Niewyspanie możemy zatuszować  dobrym korektorem i kubkiem mocnej kawy. Jednak spustoszenie jakie ciągły brak odpowiedniej ilości snu robi naszym komórkom to już inna kwestia.

  Brak odpowiedniej ilości snu, a powstawanie zmarszczek

   

  Zbyt krótki sen jest szkodliwy dla skóry jak promieniowanie UV!

   

   

  Niedobór snu powoduje w komórkach stres oksydacyjny, który przyczynia się do powstawania wolnych rodników. Powoduje on zaburzenie produkcji białek (między innymi tak ważnego dla nas kolagenu).

  W procesie tworzenia odpowiednich struktur białkowych biorą udział białka opiekuńcze, które do swojej pracy potrzebują bardzo dużej ilości energii w postaci ATP (paliwo dla komórek).

  Brak snu pozbawia nasze komórki ATP,  przez co białka nie mogą utworzyć prawidłowej struktury, zaburzona jest odnowa komórkowa skóry, dlatego staje się ona szara, matowa i mało elastyczna. Wpadamy w błędne koło, z którego bardzo ciężko się wyrwać.

   

  Kwas bursztynowy – niezbędny w każdej komórce

   

  Każda komórka, aby funkcjonować, potrzebuje energii – wspomnianej wcześniej  cząsteczki ATP. Uzyskuje ją w procesie oddychania komórkowego (cyklu Krebsa) z kwasu bursztynowego.

  W warunkach stresu komórkowego, choroby, stanu zapalnego czy niedotlenienia komórka aby ratować się przed śmiercią próbuje wytworzyć jak najwięcej kwasu bursztynowego.

   

  Wpływ kwasu bursztynowego na skórę

   

  Kwas bursztynowy jest niezwykle silnym antyoksydantem i  działa na skórę energetyzująco.

  Dotlenia komórki skóry, poprawia mikrokrążenie, jędrność i elastyczność. Zmniejsza szorstkość skóry i głębokość zmarszczek. Reguluje wydzielanie sebum.Wzmacnia naskórek i zwiększa jego barierowość i odporność na działanie czynników zewnętrznych.Rozjaśnia cerę. Pomaga ujednolicić koloryt skóry, zmniejsza przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych.

  Nadaje się do pielęgnacji każdego typu cery, a w szczególności z oznakami starzenia, z trądzikiem, rozszerzonymi porami, nierównym kolorytem. Nadaje się również do pielęgnacji cery wrażliwej i naczynkowej. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu.

   Jest  niezwykle silnym biostymulatorem pobudzającym skórę do naturalnej odnowy.

  Na rynku można już spotkać kosmetyki z bursztynem (jantarem), ale nie jest on tożsamy z kwasem bursztynowym. Preparaty z kwasem bursztynowym (INCI: Succin Acid) do tej pory wykorzystywane były głównie w preparatach medycyny estetycznej podczas inwazyjnych zabiegów. Laboratorium Kosmetyczne AVA wprowadziło kwas bursztynowy do domowej pielęgnacji skóry.

   

  Skąd się wziął kwas bursztynowy w Złocie Lodowca?

   

  Główny składnik serii Złoto Lodowca –  można przyrównać do Śnieżnej Algi.

  Podobnie jak Śnieżną Algę, pozyskuje się z mikroorganizmów, które żyją w wyjątkowo trudnych warunkach.

  Spod szwajcarskiego lodowca naukowcy wydobyli bakterię Iodobacter ssp. – która może przetrwać w bardzo niskich temperaturach i rosnąć w temperaturach bliskich zamarzaniu. Bakteria ta aby przetrwać wytwarza bardzo duże ilości kwasu bursztynowego.

  Odkrytą w Szwajcarii bakterię przeniesiono następnie do laboratorium i przy pomocy biotechnologicznych reaktorów w odpowiednich warunkach rozmnożyło.

  Kwas bursztynowy uzyskuje się zatem z naturalnych procesów biochemicznych w organizmach bakterii, a nie z syntezy chemicznej.

   

  Co jeszcze znajdziemy w Złocie Lodowca?

   

  Drugim niezwykle ważnym składnikiem serii jest hydrolat neroli – czyli z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Jego aromat działa relaksująco i tonizująco. Posiada subtelny kwiatowy zapach. W dużej mierze odpowiada za zapach kosmetyków z linii.

  Uzyskuje się go poprzez destylację parą wodną olejku z kwiatów. Jest to delikatny proces fizyczny, zaaprobowany przez ECOCERT.

  Ma działanie tonizujące, odświeżające i nawilżające. W jego składzie znajdują się składniki o działaniu antyoksydacyjnym, przeciwstarzeniowym i uelastyczniającym. Ma też właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i ściągające.

  Doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery normalnej, tłustej, naczynkowej, trądzikowej, wrażliwej, szarej, matowej i dojrzałej.

  Hydrolat neroli bogaty jest we flawonoidy, w tym hesperydynę! Dzięki temu zmniejsza zaczerwienienia, poprawia mikrokrążenie, wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia koloryt skóry.

   

  Dlaczego kosmetyki z linii Złoto Lodowca są tak wyjątkowe?

  Oprócz  wyjątkowych składników Złoto Lodowca wyróżniają:

  • naturalne składy – do 99% składników pochodzenia naturalnego,
  • wegańskie receptury, tzw. vegan friendly,
  • biodegradowalne surowce,
  • opakowania nadające się do recyklingu (szklane słoiki i butelki),
  • wspieranie zrównoważonego leśnictwa, przez stosowanie papieru z certyfikatem FSC,
  • certyfikat ECOCERT COSMOS – niezależne potwierdzenie naturalności i wysokiej jakości kosmetyków.

   

  Podsumowując…

   

  Sugerowany wiek użytkowniczek linii Złoto Lodowca:
  każdy „niewyspany – od studentek  intensywnie uczących się lub imprezujących po nocach, poprzez zmęczone mamy niezależnie od wieku , po aktywne kobiety pracujące do późnych godzin…

  Przeznaczenie preparatów z serii Złoto lodowca:
  każdy rodzaj skóry, przede wszystkim szarej, matowej, trądzikowej, z rozszerzonymi porami, czy z przebarwieniami . Sprawdzi się również w przypadku cery wrażliwej i naczynkowej.  Nie koniecznie wskazana jest dla posiadaczek skóry bardzo suchej, ze względu na ściągające działanie hydrolatu z neroli.

   

   

  W recepturach 4 nowych produktów zastosowano nowatorski mechanizm przeciwstarzeniowy oparty na skutecznej aktywacji komórek skóry do regeneracji.

  Wyjątkowy kompleks kwasu bursztynowego z ekstremofilnej bakterii spod szwajcarskiego lodowca, odpornej na bardzo niskie temperatury oraz hydrolatu z neroli, z kwiatów gorzkiej pomarańczy:

  • redukuje i wygładza zmarszczki,
  • zwiększa elastyczność i napięcie skóry,
  • poprawia jej kondycję mimo intensywnego trybu życia,
  • zapewnia skórze zdrowy i piękny wygląd.

   

  Chcesz poznać bardziej szczegółowo kosmetyki z linii Złoto Lodowca? Sprawdź wcześniejszy artykuł lub wpadnij do naszego sklepu! 🤩🤩

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga