• Polski
 • English
 • Español
 • Złoto i jedwab na straży młodości

  Złoto i jedwab od wieków znane jest ze swoich korzystnych właściwości. W kosmetyce wykorzystywane były już
  od zarania dziejów. Ale jak działają na skórę?

   

  Jedną z zalet złota jest fakt, że nie powoduje podrażnień, dlatego każdy może stosować kosmetyki z tym pierwiastkiem w składzie. Sprawdzi się świetnie również w pielęgnacji skóry wrażliwej
  i skłonnej do podrażnień. Złoto oddziałuje nawet na głębsze warstwy skóry, gdzie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i napięcie naskórka. Pobudza procesy regeneracji, dzięki czemu spłyca zmarszczki. Podnosi poziom nawilżenia i zmniejsza widoczność porów, a cera staje się widocznie gładsza. Kosmetyki ze złotem rozświetlają skórę i nadają jej młodszy, zdrowy i promienny wygląd. Dodatkowym atutem złota jest jego działanie antyoksydacyjne, które niweluje niekorzystny wpływ wolnych rodników na skórę.

   

  Złoto jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego typu cery, niezależnie od wieku. Stosowane przez młode osoby ma działanie prewencyjne, opóźniające pojawienie się pierwszych oznak starzenia. Z kolei u dojrzałych osób redukuje zmarszczki, poprawia gęstość skóry i przywraca młodzieńczy blask.

   

  Jedwab to włókno pozyskiwane z kokonu jedwabnika Bombyx mori, żerującego na drzewach morwy. W jednym oprzędzie upakowane może być nawet aż 1300 m jedwabnej nici!

  Proteiny jedwabiu wykazują niezwykłą biozgodność z białkami skóry i włosów, a dzięki przeciwnemu ładunkowi elektrostatycznemu silnie przylega do ich powierzchni. Włókno jedwabiu składa się głównie
  z dwóch białek: fibroiny i serycyny. Fibroina silnie wiąże wodę, nawet 30 razy więcej w stosunku do swojej wagi.

  Dzięki temu oraz dużemu rozmiarowi tworzy na powierzchni skóry silnie nawilżający film, który skutecznie zabezpiecza przed wysuszeniem naskórka. Z kolei serycyna odpowiedzialna jest za wyrównanie powierzchni skóry i nadanie jej jedwabistej gładkości.

   

  Przeprowadzone badania udowodniły, że białka jedwabiu mają niezwykle pozytywny wpływ na kondycję skóry: wspomaga podział i wzrost komórek, chronią przed negatywnym wpływem środowiska, działają antyoksydacyjnie i hamują wzrost chorobotwórczych bakterii. Podobnie jak złoto, może być stosowany niezależnie od wieku.

   

  Wszystkie kosmetyczne korzyści złota i jedwabiu Laboratorium Kosmetyczne AVA zamknęło w szklanej buteleczce z pipetą.

  Aktywator Młodości PLUS Złoto i Jedwab to serum o niezwykle silnym potencjale regeneracyjnym.

  Działa przeciwzmarszczkowo i liftingująco. Już jedna kropla stosowana dwa razy dziennie na twarz, szyję i dekolt skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry i przeciwdziała już istniejącym niedoskonałościom.

  Pozostawia skórę gładką, nawilżoną i odmłodzoną.

   

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga