• Polski
 • English
 • Español
 • Strzał w dziesiątkę, czyli srebro w kosmetykach.

  Nie od dziś wiadomo, że metale szlachetne mają pozytywny wpływ na zdrowie i urodę. Czy wiesz jak działa srebro w kosmetykach?

   

  Biologiczne właściwości srebra znane były już w czasach starożytnych. Już jedna srebrna moneta w dzbanie utrzymywała świeżość wody pitnej i żywności. Aby uniknąć chorób wśród najmłodszych dzieci karmiono za pomocą srebrnych łyżeczek. W medycynie ajurwedyjskiej srebro było skutecznym środkiem pomocnym przy stanach zapalnych.

  .

  Liczne badania dowiodły, że srebro ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

  .

  Ten metal szlachetny o symbolu Ag znajdzie zastosowanie w pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w tym również wrażliwej. Wspomaga regenerację skóry przez zapobieganie namnażaniu się na niej chorobotwórczym zarazkom. Tworzy na skórze swoisty płaszcz ochronny, lub zbroję przeciwko drobnoustrojom, ale bezpieczny dla komórek naskórka.

  Można wyróżnić 2 główne mechanizmy działania srebra na bakterie:

  1.  od zewnątrz: oddziaływanie na błony komórkowe bakterii – zmienia ich przepuszczalność, przez co do bakterii wnikają szkodliwe dla niej substancje ze środowiska zewnętrznego
  2. od środka: zmiana metabolizmu, blokowanie pozyskiwania energii oraz zakłócenia w materiale genetycznym – wszystko to uniemożliwia namnażanie się drobnoustrojów.

  .

  Działanie pielęgnacyjne srebra.

  .

  Oprócz już dobrze znanego działania przeciwbakteryjnego srebro doskonale nadaje się do pielęgnacji. Przyspiesza regenerację, działa ściągająco i normalizująco, reguluje poziom nawilżenia naskórka, koi i odświeża. Jest zatem doskonałym dodatkiem do kosmetyków.

  .

  Jaka forma srebra będzie najlepsza?

  .

  Srebro w kosmetyce można znaleźć pod kilkoma postaciami, jednak jedną z bezpieczniejszych i skutecznych jest forma jonowa. Naładowane dodatnio jony Ag+ jak magnes przyczepiają się do ujemnie naładowanych błon bakterii i błyskawicznie je niszczą. Działają bardzo precyzyjnie – bakterie umierają od razu.

  Na rynku dostępne są preparaty do dezynfekcji rąk na bazie wysokoprocentowego alkoholu. Aby były skuteczne jego zawartość powinna wynosić minimum 60% receptury. Niestety częste stosowanie takich preparatów może wywołać podrażnienie i wysuszenie skóry. Tutaj pojawia się wyższość preparatów z jonami srebra nad konwencjonalnymi preparatami: już ich niewielkie stężenie ma działanie bakteriobójcze, a ponad to – pielęgnacyjne! Dlatego preparaty na bazie wysokoprocentowego alkoholu warto używać w awaryjnych sytuacjach oraz do dezynfekcji powierzchni.

  .

  Jony srebra w kosmetykach Hygienic Line.

  .

  Laboratorium kosmetyczne AVA w swoim asortymencie ma linię do pielęgnacji i utrzymania higieny rąk i twarzy – Hygienic Line. Jej podstawą są aktywne jony srebra o działaniu przeciwbakteryjnym. Wśród kosmetyków znajdziemy:

  .

  Do serii dołączyły też Krem maska do wysuszonych dłoni  oraz Balsam do rąk z rokitnikiem – idealne po stosowaniu silnych detergentów i środków dezynfekujących.

  .

  .
  .

  Niezależnie od pory roku i okoliczności pamiętaj o utrzymaniu higieny rąk i twarzy.

   

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga