• Polski
 • English
 • Español
 • Serum z witaminą C – idealne do codziennej pielęgnacji twarzy

  Witamina C określana jest również mianem „witaminy młodości”, ponieważ pozwala na zachowanie młodzieńczego wyglądu skóry na dłużej. Bazujące na niej kosmetyki takie jak krem czy serum są idealnym wyborem do codziennej pielęgnacji twarzy!

   Kosmetyki zawierające witaminę C w swoim składzie (takie jak krem z wit C) mogą być stosowane przez osoby z różnymi typami skóry – zarówno ze skórą młodą, jak i dojrzałą. Polecana jest ona w szczególności osobom z szarą, ziemistą skórą, przebarwieniami, zmarszczkami, utratą jędrności, a także przy skórze trądzikowej.

  Właściwości witaminy C w kosmetykach:

  • stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które odpowiadają za młody wygląd skóry
  • pomaga w pozbyciu się drobnych zmarszczek
  • daje silną ochronę przed wolnymi rodnikami (właściwości antyoksydacyjne), a także przeciwko promieniowaniu UV, zapobiegając nowotworom skóry
  • hamuje produkcję melaniny, a tym samym pomaga w likwidowaniu przebarwień i plamek i zapobiega ich powstawaniu
  • poprawia elastyczność skóry i zwiększa jej jędrność
  • poprawia stan skóry z trądzikiem, także trądzikiem różowatym

   W sprzedaży można znaleźć obecnie pełną gamę różnych kosmetyków wykorzystujących witaminę C takich jak krem czy serum. Nie każdy z nich jest jednak w stanie zapewnić równie skuteczne działanie. O efektywności działania preparatu kosmetycznego decyduje głównie forma witaminy C, jaka została w nim wykorzystana, a także postać kosmetyku.

  W kosmetykach witamina C jest używana w formach takich jak:

  • kwas L(+)-askorbinowy – INCI: Acidum ascorbicum – stabilny, ale ma małą aktywność biologiczną
  • estry kwasu askorbinowego, pochodne kwasu askorbinowego (np. stearynian, palmitynian) – INCI: Ascorbyl stearate, Ascorbyl palmitate – stabilna forma witaminy C, docierają w głębsze warstwy naskórka
  • tetraizopalmitynian askorbylu – INCI: Tetrahexyldecyl ascorbate – trwała forma witaminy C, dociera do głębszych warstw naskórka
  • sól magnezowa i sodowa fosforanu askorbylu – INCI: Magnesium Ascorbyl Phosphate (MAP), Sodium Ascorbyl Phospate (SAP) – stosowane przy skórze wrażliwej i trądzikowej

  Wobec tego przy doborze odpowiednich kosmetyków z witaminą C warto zwrócić uwagę na to, jaką formę witaminy C w nich zastosowano.

  Serum – alternatywa dla kremów z witaminą C 

  Wśród różnych typów kosmetyków z witaminą C największym powodzeniem cieszą się kremy oraz serum, czyli kompleksy silnie skoncentrowanych składników aktywnych.

  Dla witaminy C lepszą formą jest serum, które może być również stosowane jako uzupełnienie kremów używanych na dzień oraz na noc. Serum witamina C pozwalają także na uzyskanie wysokich koncentracji witaminy C, co przekłada się na ich większą skuteczność działania.

  Bestseller Laboratorium Kosmetycznego AVA – serum Aktywator Młodości – WITAMINA C z dodatkiem ACEROLI

  Znajdujące się w ofercie Laboratorium Kosmetycznego AVA serum Aktywator Młodości – WITAMINA C z dodatkiem ACEROLI to zaawansowany kosmetyk, który posiada wysoce stabilną postać witaminy C – palmitynian ascorbylu w stężeniu 5%, a także uzupełniony jest o ekstrakt z Aceroli – wiśni z Barbados w stężeniu 5%.

  Dzięki takiemu połączeniu składników serum stanowi prawdziwą bombę antyoksydacyjną, która doskonale sprawdza się podczas terapii przeciwstarzeniowych.

  Zawarta w serum witamina C hamuje wolne rodniki, stymuluje odnowę skóry, redukuje zmarszczki i opóźnia jej procesy starzeniowe. Dodatkowo wspomaga jej nawilżenie, wygładza, rozjaśnia oraz przywraca elastyczność skóry. Wzmacnia naczynka krwionośne i chroni je przed pękaniem, a także przeciwdziała przebarwieniom skóry.

  Regularne stosowanie serum Aktywator Młodości – WITAMINA C z dodatkiem ACEROLI powoduje, że skóra jest gładsza, jędrniejsza, jednolita i wygląda na młodszą!

  Wskazania do stosowania Aktywatora Młodości – WITAMINA C + ACEROLA:

  • cera dojrzała, zarówno z pierwszymi, jak również bardziej zaawansowanymi oznakami starzenia – zmarszczki, bruzdy utrata jędrności
  • profilaktyka przeciwstarzeniowa
  • cera sucha
  • cera z przebarwieniami, o niejednolitym kolorycie
  • cera z trądzikiem różowatym
  • cera naczynkowa z tendencją do pękających naczynek
  • poprawa ochrony skóry przed promieniowaniem UV

  Jak stosować serum Aktywator Młodości – WITAMINA C z dodatkiem ACEROLI?

  Serum znajduje się w wygodnej butelce z zakraplaczem. Kilka kropli koncentratu należy nanieść na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy oraz szyi, a następnie delikatnie wklepać lub wmasować okrężnymi ruchami.

  Kosmetyk zaleca się stosować rano lub wieczorem samodzielnie albo pod krem marki AVA. Stosowanie serum WITAMINA C z dodatkiem ACEROLI wraz z kremami wzmacnia ich działanie pielęgnacyjne, a także sprzyja skuteczniejszemu działaniu serum, ponieważ zmniejszony jest wtedy proces utleniania jego składników.

  Serum z witaminą C można stosować przez cały rok – niezależnie od pory roku i bez względu na wiek.

  Jak należy przechowywać serum z witaminą C?

  Serum witamina C powinno być przechowywane z dala od źródła światła. Właśnie dlatego preparaty te często pakowane są także w ciemne buteleczki, które ograniczają dostęp światła.

  Należy także pamiętać o dokładnym zakręcaniu butelki po użyciu. Odpowiednia szczelność opakowania blokuje dostęp tlenu, który powoduje zmniejszenie skuteczności serum z witaminą C.

  Kosmetyk można przechowywać także w lodówce – dzięki temu można przedłużyć jego jakość i trwałość.

  Kinga Kotuniak
  Laboratorium Kosmetyczne AVA

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga