• Polski
 • English
 • Español
 • Relacja “Moda na recykling”

  Po raz kolejny AVA – jako PIONIER ECO BEAUTY w Polsce -była Partnerem BEAUTY wydarzenia MODA NA RECYKLING.

  Moda na recykling to ogólnopolski projekt edukacyjno – ekologiczny Europejskiej Platformy Recyklingu (ERP Polska), którego celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego postępowania z elektroodpadami, które mogą być najbardziej  niebezpieczne dla środowiska.

  Pięć projektantek mody, absolwentek Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru (nagradzanej przez prestiżowy magazyn Vogue!) odwiedza z okazji piątej, jubileuszowej edycji akcji zakłady przetwarzania, a następnie zaangażowane ekologicznie miasta i gminy.  W wybranych miejscowościach odbywa się wyjątkowa lekcja przyrody, a jej uczestnicy dowiadują się jak prawidłowo postępować ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i odpadami opakowaniowymi. Lekcja dla dzieci i młodzieży połączona jest z warsztatami przygotowania kreacji z recyklingu.

  Warsztaty z okazji Światowego Dnia Recyklingu były jednak wyjątkowe z uwagi na udział gwiazd i znanych dziennikarzy. Tym razem to oni okazali miłość planecie Ziemia, angażując się w proces twórczy i przygotowując stylizacje z elektroodpadów, którym nadali drugie życie razem z kreatywnymi projektantkami. Dowiedzieli się dlaczego recykling jest tak istotny, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy powinniśmy ograniczać zużycie surowców naturalnych.

  Podczas wydarzenia recyklingową biżuterię i kreacje z eletroodpadów przygotowywały m.in. Monika Richardson, Marta Wiśniewska „Mandaryna”, Klaudia Nieścior, Adriana Hyzopska, Julia Sobczyńska, Patrycja Wieja, Ariamartelle, Agnieszka Mrozińska, Eliza Gwiazda, Piotr Zelt i inni.

  W salonie artystycznym „Kalinowe serce” w Warszawie spotkały się gwiazdy i znani dziennikarze, a z recitalem wystąpiła Maria Sadowska z mężem Adrianem Łabanowskim.

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga