• Polski
 • English
 • Español
 • Przeciwdziałaj zaczerwienieniom – seria Dermaline Rosacea Repair

  Nierzadko zdarza nam się zarumienić: z emocji, czy w wyniku zmian temperatury. Jeśli nasza cera szybko wraca do naturalnego kolorytu to jest to normalne zjawisko fizjologiczne. Jednak gdy rumieniec pojawia się na twarzy często i bardzo powoli się redukuje należy przypatrzeć się kondycji płytko osadzonych naczynek krwionośnych. Bardzo prawdopodobne, że mamy wrażliwą skórę naczynkową, która w przyszłości może przekształcić się w schorzenie jakim jest trądzik różowaty.

  Trądzik różowaty (acne rosacea) dotyczy aż 10% populacji, w szczególności kobiet po 30. roku życia o jasnej karnacji. Jest to przewlekły stan zapalny skóry wywołany przez zaburzenia naczynioruchowe. Objawia się wzmożonym zaczerwienieniem w strefie T (czoło, nos i broda) oraz na policzkach. Istnieją 4 podstawowe rodzaje tego schorzenia:

  • rumieniowo – teleangiektatyczny
  • grudkowo-krostkowy,
  • przerostowo – naciekowy,
  • oczny.

   

  Rysunek 1. Rodzaje i umiejscowienie trądziku różowatego.

  Pierwsza odmiana schorzenia objawia się rumieniem tymczasowym lub stały. Nierzadko towarzyszą mu teleangiektazje – rozszerzenie i pękanie naczynek, odczucie pieczenia skóry czy obrzęk twarzy. Odmiana grudkowo – krostkowa jest już schorzeniem objawiającym się trwałym zaczerwienieniem twarzy, któremu towarzyszą charakterystyczne grudki i krosty. Odmiana trzecia charakteryzuje się pojawieniem się zmian przerostowych w obrębie nosa, czoła, brodzie, policzkach lub uszach. Skóra ma nierówną, zgrubiałą powierzchnię, często z grudkami. Tej odmianie trądziku różowatego towarzyszy zapalenie mieszków włosowych. Bardzo trudną w leczeniu jest odmiana oczna. Powoduje dyskomfort i wymaga ona szczególnego dbania o skórę wokół oczu.

  Symptomy choroby zaostrzają się pod wpływem czynników:

  • fizycznych (ostre potrawy, alkohol, wzmożony wysiłek fizyczny, zmiany temperatury)
  • i emocjonalnych (stres).

  Cera z trądzikiem różowatym jest bardzo wrażliwa na ekspozycję na promieniowanie UV, dlatego należy chronić ją kosmetykami z wysokim współczynnikiem SPF.

  Już po zauważeniu pierwszych objawów trądziku różowatego należy zadbać o prawidłową pielęgnacje skóry. Laboratorium Kosmetyczne Ava prezentuje nową serię kosmetyków do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym – Dermaline Rosacea Repair, nowatorską linię kosmetyków z hesperydyną.

  Hesperydyna, to związek chemiczny z grupy flawonoidów. Bogatym źródłem hesperydyny są owoce cytrusowe oraz zielone warzywa i owoce. Jej nazwa pochodzi od mitologicznych nimf Hesperyd – opiekunek ogrodów bogów.

  Rysunek 2. Wzór chemiczny hesperydyny.

  Rysunek 3. Frederic Leighton Ogród Hesperyd, 1892.

  Dotychczas hesperydyna stosowana była powszechnie w medycynie (np. w leczeniu żylaków) przebadana została również pod kątem pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym oraz cery naczynkowej. Jej regularne stosowanie poprawia stan naczyń włosowatych i zmniejsza ich przepuszczalność. Chroni przed stresem oksydacyjnym powstającym m.in. na skutek działania promieniowania ultrafioletowego. Niweluje również stany zapalne różnego pochodzenia. Po raz pierwszy w preparatach do pielęgnacji twarzy zastosowano właśnie hesperydynę w nowatorskich recepturach serii Rosacea Repair.

  Poza hesperydyną seria Rosacea Repair bogata jest w starannie dobrane składniki aktywne:

  • Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej (RubistemTM) – silny antyoksydant, zmniejsza produkcję mediatorów zapalnych, zwalczając pierwsze objawy trądziku różowatego, niwelując zaczerwieniania i widoczne naczynia włosowate.
  • Beta Glucan z pędów owsa wzmacnia układ odpornościowy skóry, łagodzi podrażnienia i zmniejsza rumień.
  • Ekstrakt z lukrecji zapobiega odwodnieniu skóry, przez zatrzymywanie wody w tkankach, wzmacnia naczynka, łagodzi stany zapalne i podrażnienia, przyspiesza gojenie się mikrourazów i wyprysków.
  • Ekstrakt z aloesu oraz pantenol – łagodzą podrażnienia.
  • Kwas Hialuronowy – zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry.
  • Filtry UV – ich brak może przyspieszyć wystąpienie trądziku różowatego (rozszerzenie naczyń krwionośnych, powstawanie wolnych rodników), ale również zaostrzyć jego stan.
  • Naturalne oleje i masła – olej avocado, kokosowy oraz masło shea bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe odżywiają i nawilżają skórę.

  Zaproponowana przez Laboratorium Kosmetyczne AVA wielokierunkowa pielęgnacja obejmuje 4-stopniowy program, zapewniający:

  1. delikatne oczyszczenie – Łagodząca pianka do mycia twarzy z  hesperydyną,
  2. intensywną redukcja zaczerwienienia – Regenerujące serum z hesperydyną,
  3. redukcję zaczerwienienia, nawilżenie i ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV – Specjalistyczny krem z hesperydyną SPF 25 (na dzień),
  4. redukcję zaczerwienienia, regenerację zmęczonej skóry, wzmocnienie naczynek krwionośnych – Naprawczy krem z hesperydyną (aktywny nocą).

  Właściwa pielęgnacja skóry z problemem trądziku różowatego jest najskuteczniejsza w połączeniu z unikaniem czynników drażniących, takich jak kosmetyki o dużej zawartości alergenów, nadmierna ekspozycja na promienie UV oraz narażanie na nagłe zmiany temperatur.

  Judyta Jakowlew
  Laboratorium Kosmetyczne AVA,
  Wpadnij na nasz fan page.

  Newsletter
  Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z tym, co się u nas dzieje...
  All rights reserved Ⓒ 2022 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga