• Polski
 • English
 • Español
 • Piękno z morskich głębin

  Recepty na młodą i zdrową cerę należy szukać w naturze. Pod powierzchnią wody można znaleźć źródła składników odmładzających, nawilżających i odżywiających skórę.

   

  Perły, które głownie kojarzone są z drogocenną biżuterią, są również cennym składnikiem kosmetycznym. Już Kleopatra stosowała tonik z tych klejnotów w pielęgnacji swojej skóry. Z kolei mieszkanki starożytnych Chin rozjaśniały cerę wykorzystując perłowy proszek.

  Perły są źródłem aż 18 budulcowych aminokwasów i niezbędnych pierwiastków śladowych (takich jak wapń, magnez, żelazo czy miedź). Działają na każdy rodzaj skóry: spowalniają procesy starzenia, pobudzają procesy naprawcze, wzmacniają skórę i dodają jej blasku.

   

  Rozjaśniają drobne blizny i przebarwienia. Wygładzają naskórek: redukują zmarszczki i zapobiegają powstawaniu nowych, oczyszczają i zmniejszają pory. Pozostawiają skórę jędrną, elastyczną, odmłodzoną i nawilżoną.

   

  Algi są niezwykle różnorodne. Niektóre tworzą kilku metrowe niby-liście, inne można zobaczyć tylko pod mikroskopem. Jedne są zielone, inne brunatne, a jeszcze inne mają czerwoną barwę. Składniki odżywcze czerpią z wody dzięki energii słonecznej. W ich składzie jest nawet 10 razy więcej minerałów i witamin niż w roślinach lądowych.

  Potencjał kosmetyczny alg jest ogromny. Stosuje się ich ekstrakty, proszki z wysuszonych wodorostów, roztwory. Znajdują zastosowanie w kosmetykach odmładzających, nawilżających, wyszczuplających. Bogate są w łatwo przyswajalne makro- i mikroelementy, witaminy, białka, lipidy i wielocukry.

   

   

  Jednym z ciekawszych gatunków alg jest Caulerpa lentillifera. Rośnie w ciasnych kiściach, niczym podwodne winogrona, a drobne kuleczki wyglądają jak roślinny kawior. Ekstrakt z nich ma ogromne możliwości w pielęgnacji. Stymuluje metabolizm komórkowy, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona, dotleniona i zregenerowana, głęboko nawilża. Wymiata wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzeniowe. Pomaga w usuwaniu toksyn z komórek skóry.

   

   

  Aktywator Młodości PLUS dzięki synergii ekstraktu z pereł i roślinnego kawioru skutecznie regeneruje każdy rodzaj cery. Spowalnia procesy starzenia się skóry, nawilża i odżywia ją. Rozjaśnia cerę, dodaje jej promiennego blasku. Pozostawia skórę napiętą, gładszą i młodszą. Wypróbuj Aktywator Młodości Plus Perły i Roślinny Kawior oraz pozostałe skoncentrowane formuły.

   

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga