• Polski
 • English
 • Español
 • NOWOŚĆ! Nawilżające lipidy!

  Trendy?

  Bariera hydrolipidowa naskórka to pierwsza tarcza ochronna między środowiskiem zewnętrznym, a organizmem. Mimo swojego ogromnego wpływu na prawidłową kondycję skóry jest bardzo wrażliwa na uszkodzenia wynikające ze złej pielęgnacji, stosowania zbyt agresywnych produktów oczyszczających czy zaburzonego mikrobiomu. Troska o jej kondycję jest od wielu miesięcy wiodącym trendem kosmetycznym w pielęgnacji, niezależnie od wieku, ale ze szczególnym naciskiem na młodych klientów.

  Fakty?

  Dyskomfort związany z uczuciem ściągnięcia, suchości i podrażnienia skóry, a także szary, matowy odcień cery i nadprodukcja sebum to częste objawy zaburzonej warstwy lipidowej skóry. Wiele osób szuka odpowiedniego kosmetyku, który odbudowałby i utrzymywał w prawidłowej kondycji barierę hydrolipidową, nawilżał naskórek, ale jednocześnie go nie obciążał.

  Odpowiedź!

  Najlepszym sposobem na przywrócenie homeostazy skóry są kwasy tłuszczowe omega 3 – 6 – 9. Nasz organizm nie jest w stanie ich sam produkować, dlatego istotne jest dostarczanie ich z zewnątrz. Kwasy omega są składnikami lipidów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie i nawilżenie naskórka. Źródłem kwasów omega w serii Nawilżające lipidy jest kompleks Amazonian Essence – drogocenne oleje z amazońskich roślin: Inca Inchi, Tucuma, Bacaba.

  Dlaczego stworzyliśmy serię Nawilżające lipidy?

  Lipidy mogą kojarzyć się z natłuszczającymi substancjami. Nic bardziej mylnego! Badania wykazują intensywne działanie nawilżające. Wzmacniając barierę hydrolipidową zmniejszamy tendencję do utraty wody z naskórka. Uzupełniając międzykomórkowy „cement”, który spaja komórki.

  Kwasy omega pomagają utrzymać homeostazę (równowagę) skóry i regulować jej naturalne procesy regeneracji. Skutecznie hamują utratę wody z naskórka, przez co pozostaje on nawilżony, a dzięki temu jędrny i sprężysty. Nawilżona skóra posiada zdrowy koloryt, wygładzone drobne zmarszczki i zmniejszoną tendencję do powstawania nowych.

   

  Warto wiedzieć!

  W linii Nawilżające lipidy wszystkie kosmetyki są wegańskie, a receptury zawierają nawet do 96% naturalnych składników!

   

  Poznaj produkty z linii Nawilżające lipidy!

   

   

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga