• Polski
 • English
 • Español
 • Laboratorium Kosmetyczne AVA członkiem United Nations Global Compact

  Laboratorium Kosmetyczne AVA to naturalność, nauka i innowacje

  Tradycja jest siłą marki. Jako firma rodzinna rozumiemy co to jest biznes społecznie odpowiedzialny i bierzemy odpowiedzialność za nasze funkcjonowanie, a co za tym idzie – otaczające nas środowisko naturalne i społeczne. Wierzyliśmy w ekologiczne rozwiązania na długo zanim naturalność stała się wiodącym kosmetycznym trendem.

  Rozwój firmy musi odbywać się w sposób wyłącznie zrównoważony

  Jako członek UN Global Compact, największej na świecie inicjatywy skupiającej zrównoważony biznes, z przyjemnością potwierdzamy, że zobowiązujemy się do wspierania Dziesięciu Zasad UN Global Compact (The Ten Principles) dotyczących praw człowieka, pracy, środowiska i przeciwdziałania korupcji. Niniejsze zasady, a w konsekwencji cele zrównoważonego rozwoju, staną się częścią strategii, kultury i codziennych działań naszej firmy.

  Zgodnie z polityką UN Global Compact zobowiązujemy się również do składania corocznych sprawozdań z postępów wdrożenia powyższych zasad, w tym publikacji:

  • Oświadczenia o wyrażające stałe poparcie dla UN Global Compact i odnawiające stałe zaangażowanie w tę inicjatywę i jej zasady.
  • Opisu praktycznych działań (tj. ujawnienie odpowiednich polityk, procedur, działań), które firma podjęła (lub planuje podjąć) w celu wdrożenia zasad UN Global Compact w każdym z czterech obszarów problemowych (prawa człowieka, praca, środowisko, przeciwdziałanie korupcji).
  • Pomiaru wyników (tj. stopień, w jakim cele/wskaźniki wydajności zostały osiągnięte).

  Szansa na wymianę doświadczeń

  Rozpoczęta w 2000 roku inicjatywa UN Global Compact jest największą korporacyjną inicjatywą zrównoważonego rozwoju na świecie, obejmującą ponad 15 000 firm i 3 000 sygnatariuszy spoza biznesu w ponad 160 krajach oraz w ponad 70 sieciach lokalnych. Laboratorium Kosmetyczne AVA jest drugą polską firmą kosmetyczną, która dołącza do inicjatywy. Wierzymy, że nasze członkostwo potwierdza zaangażowanie Laboratorium w obszarze odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju, a konsekwencji ochrony środowiska i społeczeństwa.

  Nasze działania środowiskowe

  Laboratorium Kosmetyczne AVA już dziś podejmuje szereg działań środowiskowych i społecznych ukierunkowanych na 6 głównych filarów :

  1. odnawialne źródła energii (OZE) i energooszczędność,
  2. ochronę zasobów wodnych,
  3. opakowania i recykling,
  4. składniki,
  5. łańcuch dostaw,
  6. codzienną pracę.

  Firma stawia sobie szereg ambitnych celów, które wymagać będą wspólnego zaangażowania, w tym naszych partnerów biznesowych i klientów. W najbliższych dniach, strategia środowiskowa Laboratorium Kosmetycznego AVA zostanie opublikowana pod dedykowanym adresem: srodowisko.ava-laboratorium.pl

   

  ____________________________________________

  [Link] Profil publiczny Laboratorium Kosmetycznego AVA w katalogu UN Global Contact

  [Link] Strategia środowiskowa Laboratorium Kosmetycznego AVA

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga