• Polski
 • English
 • Español
 • Kosmopedia: dowiedz się co jest w kosmetykach, które stosujesz

  Poznaj skład kosmetyku

  Aplikacja mobilna Kosmopedia to autorskie narzędzie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego – funkcjonalne, dostępne i łatwe w obsłudze dla polskojęzycznych użytkowników kosmetyków. Daje dostęp do opisów prawie 30 000 substancji zawartych w kosmetykach. Pozwala na tworzenie własnych list składników czy alertów dotyczących np. alergii.

  Aplikacja Kosmopedia jest niekomercyjna, oparta na wiedzy naukowej i dopełnia istniejący od ponad dekady portal o tej samej nazwie – Kosmopedia.org. Narzędzie jest dostępne w wersji na iOS (klik), telefony z Androidem (klik) czy systemy marki Huawei.

  Poznaj jak działa aplikacja:

   

  “W Kosmopedii przedstawiamy informacje, które mają za zadanie ułatwić użytkownikom podjęcie swobodnego i świadomego wyboru zakupowego. Dodatkowo rozwiewamy wątpliwości związane z bezpieczeństwem składników z tzw. „czarnych list”. A, co najważniejsze, nie linkujemy do konkretnych produktów. Kosmopedia jest wolna od reklam i poleceń. Dzięki temu decyzje zakupową możesz podjąć w oparciu o potrzeby swojej skóry i naukową wiedzę o składnikach. Właśnie dlatego cały projekt został objęty patronatem prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta”przekazuje Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektorka generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego – autora aplikacji.

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga