• Polski
 • English
 • Español
 • Kosmetyki ekologiczne – o co w tym chodzi?

  Kosmetyki ekologiczne cały czas cieszą się popularnością. Laboratorium Kosmetyczne AVA idzie o krok dalej i daje klientkom w pełni naturalne i organiczne kosmetyki, których naturalność potwierdza certyfikat ECOCERT.

  AVA jest pierwszą polską firmą, która uzyskała certyfikat ECOCERT i licencję na produkcję kosmetyków ekologicznych. Oznacza to, że każdy z kosmetyków podlega kontroli i spełnia najwyższe kryteria jakości, bezpieczeństwa i naturalności i jest produkowany zgodnie z wymaganiami francuskiej instytucji certyfikującej ECOCERT.

   

  Czym różni się kosmetyk ekologiczny od konwencjonalnego (tradycyjnego)?

   

   

   

   

  Skąd trend na kosmetyki ekologiczne?

   

  Idea kosmetyków ekologicznych idealnie wpasowuje się w potrzeby klientów ceniących zdrowy styl życia, których przybywa. Poszukują oni kosmetyków bezpiecznych, skutecznie dbających o urodę, nie zawierających parabenów, silikonów, surowców z roślin genetycznie modyfikowanych i sztucznych barwników. Specjalnie dla tej grupy Klientów Laboratorium Kosmetyczne AVA stworzyło kosmetyki ekologiczne:

  Seria Eco Linea – komu miała służyć, pierwsza seria ekologiczna marki AVA wprowadzona w 2008 r.?

  Kosmetyki te miały łączyć w sobie działanie rewitalizujące, w tym spowolnienie procesów starzenia się skóry, w czym firma specjalizuje się od lat, z misją firmy, czyli naturalną pielęgnacją w zgodzie z naturą.

  Seria Eco Body – skąd pomysł na naturalną pielęgnację ciała?

  Już starożytne piękności dla zachowania swojej urody stosowały przeróżne metody, wykorzystując jej bogactwo: kąpiele w mleku i miodzie, ciała namaszczano wonnymi olejkami. Już wtedy zdawano sobie sprawę z ich zbawiennego wpływu na skórę. Olejki eteryczne uzyskiwane z roślin oddziałują bardzo silnie również na naszą psychikę, a tym samym na nasze samopoczucie.

  Seria Eco Garden – skąd pomysł na zastosowanie w niej wyciągów z warzyw?

  Wiele roślin znanych ze swoich kulinarnych zastosowań ma także nieocenione dla naszej skóry właściwości pielęgnacyjne. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać polskie warzywa, tworząc nową serię Eco Garden:

  • Pomidor, naturalny przeciwutleniacz ze względu na zawarty w nim likopen pomaga zachować młodość.
  • Ogórek działa odświeżająco, ma taki sam odczyn pH jak nasza skóra i dzięki temu korzystnie wpływa na jej naturalną kondycję.
  • Marchewka nadaje skórze odpowiedni koloryt a zawarty w niej beta-karoten doskonale odżywia i regeneruje skórę, zabezpieczając przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i promieniowania UV.
  • Zielony groszek to fitohormony, minerały i witaminy dla zachowania naturalnego piękna i pielęgnacji skóry.

  Etykiety na opakowaniach tych kosmetyków wyglądają jak przepisy na pyszne sałatki warzywne – smaczne nie tylko dla podniebienia, ale „smakujące” także skórze.

   

  Kosmetyki naturalne oraz kosmetyki naturalne i organiczne – czym się różnią?

  Obie kategorie zaliczamy do kosmetyków ekologicznych i kosmetyki obu kategorii muszą zawierać surowce roślinne naturalne i pochodzenia naturalnego, stanowiące nie mniej niż 95% wszystkich składników

  kosmetyk naturalny

  minimum 5% składników certyfikowanych pochodzenia organicznego w całej recepturze, co powinno stanowić 50% składników pochodzenia roślinnego

  kosmetyk naturalny i organiczny

  minimum 10% składników certyfikowanych pochodzenia organicznego co powinno stanowić 95% składników pochodzenia roślinnego

   Czego nie mogą zawierać kosmetyki ekologiczne?

   

  • surowców ropopochodnych
  • PEG (Polyethylene Glycol)
  • silikonów
  • parabenów
  • syntetycznych kompozycji zapachowych i barwników

   

   

  Skuteczność kosmetyków ekologicznych

  Certyfikowane kosmetyki naturalne i organiczne to produkty otrzymywane z najwyższej jakości składników pochodzenia naturalnego. Nie zawierają komponentów pochodzenia zwierzęcego, czy roślinnego z genetycznie modyfikowanych upraw, parabenów, silikonów, sztucznych barwników, zapachów. Są bezpieczniejsze dla człowieka i środowiska. Są skuteczne i przyjemne w stosowaniu, gdyż ich składniki roślinne, pochodzące z monitorowanych upraw ekologicznych mają podobną budowę do komórek naszego ciała. Dzięki temu potrafią dostosować się do naturalnego rytmu życia skóry i odpowiadają na jej potrzeby. Na efekty działania ekokosmetyków trzeba poczekać nieco dłużej niż przy stosowaniu kosmetyków konwencjonalnych. Stosowanie ekokosmetyków to inwestycja w skórę na przyszłość. Skóra będzie mogła się dobrze zregenerować i będzie bardziej odporna na podrażnienia. Efekt stosowania kosmetyków o naturalnym rodowodzie utrzymuje się dłużej niż w przypadku kosmetyków konwencjonalnych, ponieważ skóra otrzymuje składniki naturalne, wspierając jej naturalny system ochronny i naturalne procesy naprawcze oraz dostarczając siły witalne.

  Jak konserwowane są kosmetyki ekologiczne?

  Wymogi bezpieczeństwa stawiane kosmetykom nie pozwalają całkowicie zrezygnować z konserwantów. Dopuszcza się konserwanty zawarte na liście substancji rekomendowanych i dozwolonych do stosowania wg standardów jakości ECOCERT. Certyfikowane kosmetyki naturalne zawierają w swoim składzie substancje konserwujące identyczne z naturalnymi tzn. mają swoje odpowiedniki w naturze np. pochodne kwasu benzoesowego pozyskiwane są z borówki brusznicy a kwasu salicylowego z wierzby białej. Użycie ich musi być jednak wyraźnie zadeklarowane na opakowaniu. Producenci chętnie używają także naturalnych substancji konserwujących np. ekstraktu z pestek grejpfruta czy naturalnych olejków eterycznych. Dobrze dobrane konserwanty zachowują świeżość kosmetyku i są bezpieczne dla skóry.

   

  Kinga Kotuniak
  Laboratorium Kosmetyczne AVA
  Zajrzyj na nasz fan page

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga