Kosmetyki ekologiczne cały czas cieszą się popularnością. Laboratorium Kosmetyczne AVA idzie o krok dalej i daje klientkom w pełni naturalne i organiczne kosmetyki, których naturalność potwierdza certyfikat ECOCERT.
AVA jest pierwszą polską firmą, która uzyskała certyfikat ECOCERT i licencję na produkcję kosmetyków ekologicznych. Oznacza to, że każdy z kosmetyków podlega kontroli i spełnia najwyższe kryteria jakości, bezpieczeństwa i naturalności i jest produkowany zgodnie z wymaganiami francuskiej instytucji certyfikującej ECOCERT.
Skąd trend na kosmetyki ekologiczne?
Idea kosmetyków ekologicznych idealnie wpasowuje się w potrzeby klientów ceniących zdrowy styl życia, których przybywa. Poszukują oni kosmetyków bezpiecznych, skutecznie dbających o urodę, nie zawierających parabenów, silikonów, surowców z roślin genetycznie modyfikowanych i sztucznych barwników. Specjalnie dla tej grupy Klientów Laboratorium Kosmetyczne AVA stworzyło kosmetyki ekologiczne:
Seria Eco Linea – komu miała służyć, pierwsza seria ekologiczna marki AVA wprowadzona w 2008 r.?
Kosmetyki te miały łączyć w sobie działanie rewitalizujące, w tym spowolnienie procesów starzenia się skóry, w czym firma specjalizuje się od lat, z misją firmy, czyli naturalną pielęgnacją w zgodzie z naturą.
Seria Eco Body – skąd pomysł na naturalną pielęgnację ciała?
Już starożytne piękności dla zachowania swojej urody stosowały przeróżne metody, wykorzystując jej bogactwo: kąpiele w mleku i miodzie, ciała namaszczano wonnymi olejkami. Już wtedy zdawano sobie sprawę z ich zbawiennego wpływu na skórę. Olejki eteryczne uzyskiwane z roślin oddziałują bardzo silnie również na naszą psychikę, a tym samym na nasze samopoczucie.
Seria Eco Garden – skąd pomysł na zastosowanie w niej wyciągów z warzyw?
Wiele roślin znanych ze swoich kulinarnych zastosowań ma także nieocenione dla naszej skóry właściwości pielęgnacyjne. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać polskie warzywa, tworząc nową serię Eco Garden:
Etykiety na opakowaniach tych kosmetyków wyglądają jak przepisy na pyszne sałatki warzywne – smaczne nie tylko dla podniebienia, ale „smakujące” także skórze.
Obie kategorie zaliczamy do kosmetyków ekologicznych i kosmetyki obu kategorii muszą zawierać surowce roślinne naturalne i pochodzenia naturalnego, stanowiące nie mniej niż 95% wszystkich składników
minimum 5% składników certyfikowanych pochodzenia organicznego w całej recepturze, co powinno stanowić 50% składników pochodzenia roślinnego
minimum 10% składników certyfikowanych pochodzenia organicznego co powinno stanowić 95% składników pochodzenia roślinnego
Certyfikowane kosmetyki naturalne i organiczne to produkty otrzymywane z najwyższej jakości składników pochodzenia naturalnego. Nie zawierają komponentów pochodzenia zwierzęcego, czy roślinnego z genetycznie modyfikowanych upraw, parabenów, silikonów, sztucznych barwników, zapachów. Są bezpieczniejsze dla człowieka i środowiska. Są skuteczne i przyjemne w stosowaniu, gdyż ich składniki roślinne, pochodzące z monitorowanych upraw ekologicznych mają podobną budowę do komórek naszego ciała. Dzięki temu potrafią dostosować się do naturalnego rytmu życia skóry i odpowiadają na jej potrzeby. Na efekty działania ekokosmetyków trzeba poczekać nieco dłużej niż przy stosowaniu kosmetyków konwencjonalnych. Stosowanie ekokosmetyków to inwestycja w skórę na przyszłość. Skóra będzie mogła się dobrze zregenerować i będzie bardziej odporna na podrażnienia. Efekt stosowania kosmetyków o naturalnym rodowodzie utrzymuje się dłużej niż w przypadku kosmetyków konwencjonalnych, ponieważ skóra otrzymuje składniki naturalne, wspierając jej naturalny system ochronny i naturalne procesy naprawcze oraz dostarczając siły witalne.
Wymogi bezpieczeństwa stawiane kosmetykom nie pozwalają całkowicie zrezygnować z konserwantów. Dopuszcza się konserwanty zawarte na liście substancji rekomendowanych i dozwolonych do stosowania wg standardów jakości ECOCERT. Certyfikowane kosmetyki naturalne zawierają w swoim składzie substancje konserwujące identyczne z naturalnymi tzn. mają swoje odpowiedniki w naturze np. pochodne kwasu benzoesowego pozyskiwane są z borówki brusznicy a kwasu salicylowego z wierzby białej. Użycie ich musi być jednak wyraźnie zadeklarowane na opakowaniu. Producenci chętnie używają także naturalnych substancji konserwujących np. ekstraktu z pestek grejpfruta czy naturalnych olejków eterycznych. Dobrze dobrane konserwanty zachowują świeżość kosmetyku i są bezpieczne dla skóry.
Kinga Kotuniak
Laboratorium Kosmetyczne AVA
Zajrzyj na nasz fan page