• Polski
 • English
 • Español
 • Czas na kwas…

  … czyli zasady dotyczące stosowania peelingów kwasowych.

   

  Nadchodząca jesień to najlepszy moment na tego typu pielęgnację. Zmęczoną, po lecie, skórę warto oczyścić
  z martwego naskórka. Dzięki takiemu zabiegowi również poprawi się koloryt skóry – dzięki peelingom usunąć można posłoneczne przebarwienia i nierównomierne rozłożenie pigmentu.

   

  Jak to się dzieje?

  Peelingi kwasowe są doskonałe dla osób w każdym wieku: od posiadaczy młodej cery borykającej się z trądzikiem, po dojrzałą, wymagającą odmłodzenia i wygładzenia. Kwasy rozluźniają górne warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu ułatwiają jego usuwanie. Powoduje to przyspieszenie, naturalnego procesu złuszczania gromadzących się na powierzchni skóry warstw martwych komórek.

  Jeszcze do niedawna zabiegi oczyszczania skóry za pomocą peelingu kwasowego dostępne były tylko w gabinetach kosmetologicznych. Laboratorium Kosmetyczne AVA stworzyło 3 zestawy do domowej eksfoliacji, dzięki którym możesz przeprowadzić taki zabieg bezpiecznie w domu. Professional Home Therapy to profesjonalny zabieg kwasowy w trzech prostych krokach.

  Przygotowanie skóry to pierwszy krok do peelingu kwasowego. Składa się ono z dwóch etapów: demakijażu oraz odtłuszczenia skóry.

  Odtłuszczenie naskórka bezpośrednio przed zabiegiem eksfoliacji jest niezbędne dla prawidłowego przebiegu i osiągnięcia jego najlepszych rezultatów. Preparat odtłuszczający absorbuje sebum, dzięki czemu kwasy peelingujące mogą wniknąć w głębsze warstwy naskórka.

  Krok drugi to właściwy zabieg peelingiem kwasowym. Laboratorium Kosmetyczne AVA proponuje jeden z trzech, w zależności od indywidualnych potrzeb.

  .

  Peeling z 30% kwasem mlekowym najlepiej sprawdzi się przy cerze dojrzałej, szarej, suchej, zmęczonej, matowej. Dzięki działaniu kwasu mlekowego można uzyskać wiele pozytywnych rezultatów, między innymi: redukcję zmarszczek, zwiększenie nawilżenia i wygładzenie naskórka, odmłodzenie wyglądu skóry, poprawa jędrności, przez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, ujednolicenie barwy skóry, redukcja przebarwień i blizn.

  .

  Dla cery przetłuszczającej, z zatkanymi porami, zmianami trądzikowymi, ale również suchej i starzejącej się doskonały będzie peeling z 15% kwasem migdałowym. Dzięki swoim właściwością może być stosowany przy skórze wrażliwej i naczynkowej.

  Po przeprowadzeniu zabiegów stan skóry poprawia się. Następuje: regulacja wydzielania sebum, oczyszczenie porów, redukcja zaskórników, poprawa jędrności i elastyczności, redukcja drobnych blizn i przebarwień, zmniejszenie głębokości zmarszczek

  Kolejną zaletą peelingu z kwasem migdałowym jest możliwość stosowania przez cały rok, przy odpowiedniej ochronie UV

  .

  Z kolei najbardziej uniwersalnym peelingiem będzie kompozycja 12% kwasów owocowych AHA i kwasu hialuronowego. Regulują proces rogowacenia naskórka, rozjaśniają skórę szarą, zniszczoną i zmęczoną, poprawiają stan skóry skłonnej do występowania zmarszczek. Ponadto redukują zmiany trądzikowe, rogowacenia, przebarwień, płytkie blizny, Zmniejszają suchość skóry przez wpływ na zwiększenie syntezy ceramidów w naskórku oraz wpływają na syntezę włókien kolagenu i elastyny. Dzięki dodatkowi kwasu hialuronowego po zabiegu eksfoliacja zachodzi w bardzo łagodny sposób, skóra nie łuszczy się brzydko i pozostaje dobrze nawilżona.

  .

  W preparacie z peelingiem znajdziemy kwasy owocowe takie jak: glikolowy, mlekowy, cytrynowy, jabłkowy i winowy. Kosmetyk został wzbogacony również w ekstrakty roślinne, bogate w witaminy i inne biologiczne czynne cząsteczki: wyciąg z trzciny cukrowej, cytryny, klonu cukrowego i skórki pomarańczy.

  Podobnie jak w przypadku kwasu migdałowego peeling z kwasami AHA może być przeprowadzany przez cały rok, pod warunkiem stosowania silnej ochrony przeciwsłonecznej.

  Ostatnim krokiem zabiegu jest neutralizacja peelingu. Wykonuje się ją preparatem przeznaczony do neutralizacji, czyli zatrzymania przebiegu procesu chemicznej eksfoliacji naskórka. Dodatkowo neutralizator wykazuje właściwości łagodzące, zapobiega podrażnieniom. Natychmiast przywraca naturalne pH skóry po zabiegach eksfoliacyjnych. Gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu i właściwe tempo regeneracji naskórka. Jest nieodzownym elementem każdego peelingu chemicznego.

  Przy zabiegu, nawet domowym, peelingami kwasowymi należy zachować ostrożność. Zabiegu nie wykonuje się na uszkodzonym naskórku (skaleczenia, zadrapania, otarcia), ani przy aktywnej opryszczce. Należy zrezygnować z peelingu chemicznego przy alergii skórnej i innych chorobach autoimmunologicznych, a także podczas doustnych terapiach pochodnymi witaminy A. Z peelingu chemicznego powinny też zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

  .

   .

  Reakcją skóry na działanie kwasów może być lekkie szczypanie, które mija po kilku minutach oraz łuszczenie się naskórka, zwłaszcza na początku stosowania kosmetyków z kwasami.  Wszystko zależy od indywidualnych reakcji skóry. Osoby które nie czują żadnego dyskomfortu podczas aplikacji preparatów z kwasami nie powinny się obawiać, że preparaty te nie działają. Kwasy działają tylko bez powodowania podrażnienia skóry.

  Peelingi kwasowe możesz znaleźć w serii do domowej pielęgnacji Professional Home Therapy jako samodzielny produkt lub w zestawie z odtłuszczaczem i neutralizatorem. Wszystkie produkty dostępne są w naszym sklepie internetowym: www.ava-kosmetyki.pl.

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga