• Polski
 • English
 • Español
 • Astaksantyna – królowa karotenoidów

   

  Astaksantyna- najsilniejszy znany w przyrodzie przeciwutleniacz przez wielu naukowców nazywana jest Królową Karotenoidów.

   

  Należąca do tej grupy związków działa silniej niż beta-karoten z marchwi, czy likopen z pomidorów. W przeciwieństwie do witaminy A nie jest wrażliwa na utlenianie. Unikalna budowa cząsteczki astaksantyny i rozpuszczalność w tłuszczach pozwala na jej głębokie wnikanie w naskórek i umiejscowienie się w komórce tak, by efektywnie chroniła ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

  Budowa cząsteczki astaksantyny

   

  Astaksantyna jest naturalnym barwnikiem nadającym kolor piórom flamingów, a nawet skorupkom homarów, krewetek i krylu.
   

  Źródło: Frank Fox www.mikro-foto.de
  Jednak jej największe stężenie występuje w mikro aldze: Haematococcus pluvialis, z której jest pozyskiwana jako składnik farmaceutyków. Astaksantynę można otrzymywać także w sposób chemiczny, ale jedynie naturalna, z alg, wykazuje niezwykle silne działanie antyoksydacyjne.

  Udokumentowane badaniami działanie astaksantyny:

  • poprawia elastyczność i nawilżenie skóry
  • redukuje zmarszczki i przebarwienia
  • tworzy naturalną ochronę antyoksydacyjną skóry
  • łatwo przenika przez błony komórkowe i chroni je przed uszkodzeniami
  • chroni przed niekorzystnym wpływem promieniowaniu UV na skórę
  • chroni DNA komórkowe przez unieszkodliwianie wolnych rodników.

   

  Dobroczynne działanie astaksantyny wykorzystywali już starożytni Egipcjanie – wytwarzali oni wieloskładnikowe kosmetyki, które oprócz upiększania i zapobiegania chorobom skóry, również opóźniały jej starzenie.

  Astaksantyna dobrze wnika w warstwę rogową naskórka, przyspiesza jego odnowę, normalizuje go, przez co wzmacnia jego funkcje ochronne i zmniejsza utratę wody. Przyczynia się także do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Przeciwdziała fotostarzeniu, poprawia koloryt, wygładza, zapobiega mikrouszkodzeniom skóry. Pozostawia skórę wyglądającą na zdrowszą i bardziej wypoczętą.

  Asta C +to  najnowsza seria Laboratorium Kosmetycznego AVA oparta na unikanych odmładzających właściwościach astaksantyny. W skład linii wchodzą: krem na dzień, krem na noc, krem pod oczy i serum.

  Judyta Jakowlew
  Laboratorium Kosmetyczne AVA

  Newsletter
  Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z tym, co się u nas dzieje...
  logo
  logo
  Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Rozwój.
  All rights reserved. Copyright Ⓒ 2017 Ava-laboratorium.pl
  ^
  Wykorzystujemy ciasteczka.
  Realizacja: Bazinga