• Polski
 • English
 • Español
 • 60-lecie Laboratorium Kosmetycznego AVA

  W poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. świętowaliśmy 60-lecie Laboratorium Kosmetycznego AVA.

  .

  .

  Laboratorium Kosmetyczne AVA to najstarsza, prywatna, polska firma kosmetyczna. AVA została założona przez farmaceutkę Irenę Dysput, pasjonatkę naturalnej pielęgnacji. Na początku w ofercie pojawiły się tylko trzy kosmetyki, w tym obecna do dzisiaj – i to w niezmienionej formule (!) – linia kremów tłustych dla suchej skóry.

   

  Uroczysta gala odbyła się w Villa Foksal. Prowadzącym był pan Artur Andrus. Galę uświetnił piękny koncert. Zaśpiewali: pani Joanna Stefańska – Matraszek oraz Robert Szpręgiel, a akompaniamentowali im: pan Wojciech Malina Kowalewski na perkusji oraz pan Janusz Tylman na fortepianie. Duże wrażenie na gościach zrobiły też klasyki zagrane na akordeonie przez pana Dariusza Świnogę.

  Od początku istnienia Laboratorium przyświeca mu hasło “W zgodzie z naturą”. Taki jubileusz był świetną okazją do zaprezentowania nowoczesnej polityki środowiskowej, która jest zwieńczeniem 60 lat pracy. Krótki wykład na ten temat przeprowadziła technolog Laboratorium, pani doktor Dagmara Rut. Wzmiankę na temat przystąpienia do organizacji Global Compact (jako jedna z dwóch firm kosmetycznych w Polsce) przedstawiła pani profesor Halina Brdulak.

   

   

  Z okazji 60-lecia Laboratorium Kosmetyczne AVA stworzyła swoją najbardziej naturalną i ekologiczną serię – Planetę Ziemię. Jest to najlepsza wizytówka Laboratorium, która pięknie przedstawia ewolucję motto firmy.

   

   

  Największą gwiazdą wieczoru była Pani Prezes Laboratorium – Larysa Dysput – Goławska, która trzyma stery już od 35 lat. Nie zabrakło innych znamienitych gości, w tym: Blanki Chmurzyńskiej  – Brown (dyrektor generalny Polskiego Związku Kosmetycznego), Anny Popek (prezenterki telewizyjnej oraz prywatnie wielkiej fanki kosmetyków AVA), Karoliny Pilarczyk (mistrzyni driftu) oraz wielu dziennikarek.

   

   

  Oficjalna część jubileuszu została zwieńczona przepysznym tortem bezowym. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że niektórzy skusili się nawet na 3 kawałki! 🤩

  Przy organizacji jubileuszu nieoceniona była pomoc pani Krystyny Gucewicz. Niestety nie mogła aktywnie uczestniczyć w gali, jednak przekazała całemu Laboratorium Kosmetycznemu AVA przepiękne życzenia:

  Ile liści na kapuście, ilu dziadków na odpuście,
  Ile mieszka gwiazd na niebie,
  ile dżdżownic znajdziesz w glebie,
  ile, jeśli zważysz kota, trzeba dać za niego złota,
  i
  le serc wyrytych w korze, zwłaszcza nad bałtyckim morzem.

  Ile ciepła i uroku mają cztery pory roku,
  Ile – skoro przyjdzie pora – wiosną błądzi strzał Amora,
  i
  le, jeśli los łaskawy, życie może przynieść sławy,
  i
  le wzruszeń wzbudzisz w ludzie, kiedy zaczniesz grać na dudzie.

  Tyle, żaden to ambaras, życzeń przynosimy naraz.
  Tyle szczęścia i słodyczy SUPER AVIE się dziś życzy.

   

  PS czyli Wskazówki towarzyskie

  Lepiej skoczyć w nurty Wisły, niż przegapić szklankę whisky.
  Lepiej przegrać w brydża w Bieczu, ale szaleć w taki wieczór.
  Lepiej już połamać kości, niż nie lubić takich gości.

  All rights reserved Ⓒ 2023 Laboratorium Kosmetyczne AVA
  ^
  W zgodzie z naturą. Realizacja: Bazinga