Dermokosmetyki

Do dermokosmetyków często zalicza się kosmetyki nawilżające i zapobiegające starzeniu się skóry. Laboratorium Kosmetyczne AVA zrobiło krok dalej i obecnie posiada bogatą ofertę preparatów, które pomagają w pielęgnacji skóry z problemami dermatologicznymi.

Śmiało można stwierdzić, że Laboratorium Kosmetyczne AVA było prekursorem dermokosmetyków. Pierwszy wyprodukowany w 1961 r. krem, AVA-Mustela – Emulsja przeciwzmarszczkowa spełniał kiedyś i robi to po dziś dzień wszystkie funkcje dermokosmetyku. Od lat stosują go kobiety z cerą bardzo suchą oraz wrażliwą.

 

Kosmetyki vs dermokosmetyki

Zgodnie z definicją kosmetyku „Kosmetykiem jest każda substancja lub preparat przeznaczony do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka, których wyłącznym lub podstawowym celem jest utrzymanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie, zmiana wyglądu ciała lub ulepszenie jego zapachu”. Często pełnią rolę zapobiegawczą czy ochronną.

Dermokosmetyki (kosmetyki dermatologiczne, kosmeceutyki, kosmetyki apteczne) różnią się od zwykłych kosmetyków przede wszystkim składem. Zawierają z reguły więcej składników aktywnych, które pomagają zwalczyć konkretny problem skóry np. trądzik, pękające naczynka, cellulit czy atopowe zapalenie skóry.

Receptury dermokosmetyków powstają często przy ścisłej współpracy chemików, dermatologów i kosmetologów i nie zawierają parabenów, substancji zapachowych, barwników czy olejków eterycznych. Często posiadają właściwości łagodzące, nawilżające, regenerujące, odżywcze, fotoochronne i przeciwzapalne. Powinny mieć małą ilość konserwantów i substancji alergennych. Dermokosmetyki więc obok funkcji zapobiegawczej i ochronnej, również pomagają zlikwidować problemy skórne.

Warto wspomnieć, że nie ma żadnych przeciwskazań do stosowania dermokosmetyków u osób ze skórą zdrową. Każdy może stosować te preparaty, dobierając właściwe dla swojej skóry.

Warto zapamiętać: Odpowiednio dobrany dermokosmetyk, w przypadku wielu problemów skórnych, może przyczynić się do poprawy stanu skóry. Może być stosowany równolegle z leczeniem, oraz przed i po terapii profilaktycznie oraz dla podtrzymania efektu. Nie możemy jednak traktować go jako leku.

 

Dermoprogramy wchodzące w skład oferty Laboratorium Kosmetycznego AVA:

 • Pore Solutions – seria zwężająca pory z efektem anti-aging.
 • Pore Revolution – seria zwężająca pory dla skóry tłustej i trądzikowej.
 • Acne Control – seria dla skóry tłustej, trądzikowej dla osób młodych i starszych.
 • White Skin – seria wybielająca przebarwienia.
 • AVA-Mustela – seria przeznaczona do skóry przesuszonej, z objawami starzenia się.
 • Rozszerzone Naczynka – seria do pielęgnacji cery naczynkowej.
 • Świetlik Lekarski – seria do pielęgnacji cery wrażliwej, zwłaszcza w okolicach oczu.
 • Bio Repair Body Care – seria modelująca sylwetkę, zwalczajaca cellulit i rozstępy.
 • Hand Line – seria do pielęgnacji skóry dłoni, również ze stanam i zapalnymi.
 • Foot Line – seria do pielęgnacji stóp, rozgrzewająca.
 • Kremy pielęgnacyjne i ochronne – przeznaczone do wrażliwej skóry dłoni i stóp.
 • Rosacea Repair – seria do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym i naczynkowej.

 ava_dermokosmetyki

 

Dlaczego warto sięgnąć po dermokosmetyki marki AVA:

 • Jesteśmy prekursorem dermokosmetyków – Emulsja przeciwzmarszczkowa AVA-Mustela przeznaczona do skóry bardzo tłustej powstała ponad 55 lat temu.
 • Jesteśmy producentem – preparaty te powstają u nas, w zakładzie produkcyjnym z własnym, nowoczesnym parkiem maszynowym pod okiem specjalistów z dziedziny chemii i kosmetologii.
 • Właściwie komunikujemy – mając na uwadze obowiązujące ustawy, rozporządzenia i dyrektywy unijne, stosujemy na dermokosmetykach opisy zgodne z prawem tzn. wyraźnie wskazujemy, że nasz dermokosmetyk to nie lek i nie leczy chorób skóry. Taki bowiem zapis mógłby stanowić zagrożenie dla osób z określonymi problemami skóry. Wyraźnie podkreślamy, że nasze dermokosmetyki wspomagają pielęgnację skóry z danym problemem.
 • Mamy przystępną cenę – przeważnie dermokosmetyki z racji na bogactwo składników aktywnych mają wyższą cenę niż kosmetyki. Nam udaje się utrzymać niską konkurencyjną cenę, przy zachowaniu najwyższej jakości preparatów.

Przekaż dalej: