Jak wyszczuplić męski brzuch?

Duży brzuch u mężczyzny często bywa lekceważony i traktowany z przymrużeniem oka. Być może wiąże się to z niewiedzą, że istnieją metody na płaski brzuch, a w rezultacie na zgrabną sylwetkę.

Pulchny brzuszek u mężczyzn fachowo nazywany otyłością brzuszną (wiscelarną lub trzewną), żartobliwie mięśniem piwnym, może prowadzić do poważnych konsekwencji takich jak np. wzrostu ciśnienia krwi oraz stałego cholesterolu i trójglicerydów. Stanowi także niejednokrotnie spore obciążenie dla kręgosłupa i stawów kolanowych. Nadmiar tłuszczu może gromadzić się nie tylko w okolicach brzucha, ale również wokół wątroby, trzustki, jelit czy nerek, co ma wpływ na zaburzenia metabolizmu. W rezultacie może nastąpić oporność na insulinę, czego efektem może być cukrzyca.

Dlaczego mężczyzna tyje na brzuchu?

Przyczyn jest kilka:

  • W pewnym stopniu winna jest gospodarka hormonalna. Wraz z wiekiem spada stężenie testosteronu we krwi, co pośrednio przyczynia się do gromadzenia tłuszczu w trzewiach.
  • Styl życia, złe nawyki żywieniowe, dieta obfitująca w tłuszcze, zbyt duże posiłki spożywane przed snem.
  • Nadmierne, niekontrolowane picie piwa.
  • Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej.

Jak stwierdzić otyłość brzuszną?

 Zmierz obwód w pasie:

  • Jeśli wynosi on lub przekracza 102 cm – najwyższy czas zacząć dbać o siebie.
  • Wynik pomiędzy 94 a 102 cm jest ostrzeżeniem, ale warto przyjrzeć się swojej diecie i właściwie się przebadać (cukier, cholesterol, ciśnienie tętnicze).

Jak zapobiegać pulchnemu brzuszkowi?

  • Odpowiednia dieta. Ograniczamy rzeczy tłuste i słodkie. Wzbogacamy dietę w warzywa i owoce, białko pochodzenia roślinnego (warzywa strączkowe). Unikamy potraw smażonych, wybierając pieczone lub gotowane. Być może warto skorzystać z porady dietetyka.
  • Aktywność fizyczna. Spacery, nordic walking, bieganie, rower czy pływanie (dodatkowo odciąża zmęczony dźwiganiem ciężkiego brzuszka kręgosłup). Dla bardziej chętnych warto wspomnieć trening aerobowy (cardio) czy ćwiczenia siłowe (np. z trenerem). Wybór jest bogaty.
  • Stosowanie kosmetyków wyszczuplających. Do niedawna były one domeną kobiet. Jednak moda na zdrowy styl życia i posiadanie zgrabnej sylwetki dotyka również mężczyzn. Nawet jeśli panom trudno uwierzyć, że po zastosowaniu kosmetyku wyszczuplającego można schudnąć (czasem spotykam się z takim zarzutem), z pewnością jego regularne używanie w jakimś stopniu modeluje jednak sylwetkę. Dzięki specjalnym składnikom oraz aplikacji połączonej z masażem, zwiększa się elastyczność i jędrność skóry, a dzięki temu może ubyć nawet do kilku centymetrów w pasie. Można przyspieszyć działanie kosmetyku poprzez owinięcie po zaaplikowaniu preparatu skóry brzucha folią spożywczą. Taki zabieg ma na celu przyspieszenie działania wyszczuplających składników zawartych w preparacie.

W tym miejscu polecam opracowany specjalnie z myślą o mężczyznach Balsam wyszczuplający męski brzuch i talię z serii Eco Men.

Balsam ten stanowi intensywną terapię wspomagająca spalanie tłuszczu w okolicach brzucha i talii.    

Aktywny składnik LipoutTM, specjalnie przebadany na mężczyznach, przekształca tkankę tłuszczową magazynującą w tkankę aktywnie spalającą tłuszcz, w efekcie redukując jego nadmiar. Zmniejsza obwód brzucha nawet do 10 cm oraz podskórną tkankę tłuszczową o 66,5%. Kompleks wyszczuplający w ciągu 28 dni poprawia jędrność i napięcie skóry brzucha. Rozgrzewający składnik zwiększa efektywność wyszczuplania. Balsam doskonale nawilża i wygładza skórę. Najlepsze efekty daje w połączeniu z aktywnością fizyczną.

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy. Może uda się w tym roku zabłysnąć na plaży wymodelowanym sześciopakiem? Dlatego namawiam panów borykających się z problemem większego brzuszka do połączenia zoptymalizowanej diety, ćwiczeń fizycznych oraz pielęgnowania stosowania preparatów wyszczuplających dedykowanych mężczyznom.

Wszystko jedno czy mówimy o diecie, uprawianiu sportów czy stosowaniu np. balsamu wyszczuplającego męski brzuch. Wszystko to powinniśmy robić systematycznie, ponieważ tylko wtedy osiągniemy zamierzone rezultaty.

 

Kinga Kotuniak

Laboratorium Kosmetyczne AVA

Przekaż artykuł dalej: