Przeciwdziałaj zaczerwienieniom – seria Dermaline Rosacea Repair

Nierzadko zdarza nam się zarumienić: z emocji, czy w wyniku zmian temperatury. Jeśli nasza cera szybko wraca do naturalnego kolorytu to jest to normalne zjawisko fizjologiczne. Jednak gdy rumieniec pojawia się na twarzy często i bardzo powoli się redukuje należy przypatrzeć się kondycji płytko osadzonych naczynek krwionośnych. Bardzo prawdopodobne, że mamy wrażliwą skórę naczynkową, która w przyszłości może przekształcić się w schorzenie jakim jest trądzik różowaty.

Trądzik różowaty (acne rosacea) dotyczy aż 10% populacji, w szczególności kobiet po 30. roku życia o jasnej karnacji. Jest to przewlekły stan zapalny skóry wywołany przez zaburzenia naczynioruchowe. Objawia się  wzmożonym zaczerwienieniem w strefie T (czoło, nos i broda) oraz na policzkach.  Istnieją 4 podstawowe rodzaje tego schorzenia:

 1. rumieniowo – teleangiektatyczny
 2. grudkowo-krostkowy,
 3. przerostowo – naciekowy,
 4. oczny.

Rysunek 1. Rodzaje i umiejscowienie trądziku różowatego.

Pierwsza odmiana schorzenia objawia się rumieniem tymczasowym lub stały. Nierzadko towarzyszą mu teleangiektazje – rozszerzenie i pękanie naczynek, odczucie pieczenia skóry czy obrzęk twarzy. Odmiana grudkowo – krostkowa jest już schorzeniem objawiającym się trwałym zaczerwienieniem twarzy, któremu towarzyszą charakterystyczne grudki i krosty. Odmiana trzecia charakteryzuje się pojawieniem się zmian przerostowych  w obrębie nosa, czoła, brodzie, policzkach lub uszach. Skóra ma nierówną, zgrubiałą powierzchnię, często z grudkami. Tej odmianie trądziku różowatego towarzyszy zapalenie mieszków włosowych.  Bardzo trudną w leczeniu jest odmiana oczna. Powoduje dyskomfort i wymaga ona szczególnego dbania o skórę wokół oczu.

Symptomy choroby zaostrzają się pod wpływem czynników:

 • fizycznych (ostre potrawy, alkohol, wzmożony wysiłek fizyczny, zmiany temperatury)
 • i emocjonalnych (stres).

Cera z trądzikiem różowatym jest bardzo wrażliwa na ekspozycję na promieniowanie UV, dlatego należy chronić ją kosmetykami z wysokim współczynnikiem SPF.

Już po zauważeniu pierwszych objawów trądziku różowatego należy zadbać o prawidłową pielęgnacje skóry.  Laboratorium Kosmetyczne Ava prezentuje nową serię kosmetyków do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym – Dermaline Rosacea Repair, nowatorską linię kosmetyków z hesperydyną.

Hesperydyna, to związek chemiczny z grupy flawonoidów. Bogatym źródłem hesperydyny są owoce cytrusowe oraz zielone warzywa i owoce. Jej nazwa pochodzi od mitologicznych nimf Hesperyd – opiekunek ogrodów bogów.

Rysunek 2. Wzór chemiczny hesperydyny.

 

Rysunek 3. Frederic Leighton Ogród Hesperyd, 1892.

Dotychczas hesperydyna stosowana była powszechnie w medycynie (np. w leczeniu żylaków) przebadana została również pod kątem pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym oraz cery naczynkowej. Jej regularne stosowanie poprawia stan naczyń włosowatych i zmniejsza ich przepuszczalność. Chroni przed stresem oksydacyjnym powstającym m.in. na skutek działania promieniowania ultrafioletowego. Niweluje również stany zapalne różnego pochodzenia. Po raz pierwszy w preparatach do pielęgnacji twarzy zastosowano właśnie hesperydynę w nowatorskich recepturach serii Rosacea Repair.

Poza hesperydyną seria Rosacea Repair bogata jest w starannie dobrane składniki aktywne:

 • Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej (RubistemTM) – silny antyoksydant, zmniejsza produkcję mediatorów zapalnych, zwalczając pierwsze objawy trądziku różowatego, niwelując zaczerwieniania i widoczne naczynia włosowate.
 • Beta Glucan z pędów owsa wzmacnia układ odpornościowy skóry, łagodzi podrażnienia i zmniejsza rumień.
 • Ekstrakt z lukrecji zapobiega odwodnieniu skóry, przez zatrzymywanie wody w tkankach, wzmacnia naczynka, łagodzi stany zapalne i podrażnienia, przyspiesza gojenie się mikrourazów i wyprysków.
 • Ekstrakt z aloesu oraz pantenol – łagodzą podrażnienia.
 • Kwas Hialuronowy – zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry.
 • Filtry UV – ich brak może przyspieszyć wystąpienie trądziku różowatego (rozszerzenie naczyń krwionośnych, powstawanie wolnych rodników), ale również zaostrzyć jego stan.
 • Naturalne oleje i masła – olej avocado, kokosowy oraz masło shea bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe odżywiają i nawilżają skórę.

Zaproponowana przez Laboratorium Kosmetyczne AVA wielokierunkowa pielęgnacja obejmuje 4-stopniowy program, zapewniający:

 1. delikatne oczyszczenie – Łagodząca pianka do mycia twarzy z hesperydyną,
 2. intensywną redukcja zaczerwienienia – Regenerujące serum z hesperydyną,
 3. redukcję zaczerwienienia, nawilżenie i ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV – Specjalistyczny krem z hesperydyną SPF 25 (na dzień),
 4. redukcję zaczerwienienia, regenerację zmęczonej skóry, wzmocnienie naczynek krwionośnych – Naprawczy krem z hesperydyną (aktywny nocą).

 

Właściwa pielęgnacja skóry z problemem trądziku różowatego jest najskuteczniejsza w połączeniu z unikaniem czynników drażniących, takich jak kosmetyki o dużej zawartości alergenów, nadmierna ekspozycja na promienie UV oraz narażanie na nagłe zmiany temperatur.

Judyta Jakowlew

Laboratorium Kosmetyczne AVA

Przekaż dalej: