Pielęgnacja okolic oczu a wiek – na co zwracać uwagę?

 Dobry krem pod oczy zwiększa elastyczność skóry, łagodzi podrażnienia, działa przeciwzmarszczkowo i działa ochronnie na delikatną skórę okolic oczu. Niezależnie od tego, czy masz 30, 40 czy 50 lat, krem pod oczy należy aplikować rano i wieczorem. Powinien to być nieodłączny element codziennej pielęgnacji skóry oczu.

Kobiety w wieku 30+

W preparatach szukaj składników wzmacniających warstwę hydrolipidową naskórka, np. kwasu hialuronowego (INCI: Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate) o działaniu nawilżającym. W składzie kosmetyku warto też szukać ujędrniającego koenzymu Q10 (INCI: Ubiquinone). Jeśli masz skłonność do obrzęków okolic oczu to wypróbuj preparaty do pielęgnacji okolic oczu w formie sztyftu lub roll-onu. Dają one dodatkowy efekt chłodzący, ponadto mogą zawierać kofeinę, która zmniejsza obrzęki, usprawniając mikrocyrkulację w obszarze pod okiem.

Kobiety w wieku 40+

W tym wieku warto rozpocząć kurację ujędrniającą skórę wokół oczu – w tym wieku zaczyna znacząco spadać produkcja kolagenu, więc należy dostarczać go z zewnątrz. W kosmetykach szuka przede wszystkim składników, które mają zdolność przenikania do głębszych warstw naskórka, np. peptydów, witaminy C w stężeniu do 20% orz retinolu.

Kobiety w wieku 50+

W tym wieku w kremach pod oczy warto zwrócić uwagę na składniki takie jak fitohormony (substancje roślinne podobne w budowie do estrogenów), które zapobiegają degradacji włókien kolagenowych w skórze. Warto także, żeby kosmetyk zawierał retinol (INCI: Retinyl Acetate, Retinyl Palmitate), witaminy E i C oraz glukonolakton (INCI: Gluconolactone, naturalny przeciwutleniacz). Bardzo ważnymi składnikami aktywnymi są poprawiające mikrokrążenie wyciągi z alg, aloesu i wiesiołka.

Magdalena Kaczanowicz

Kinga Kotuniak

Laboratorium Kosmetyczne AVA

Przekaż artykuł dalej: