Jak dbać o skórę wokół oczu?

Skóra w okolicach oczu jest 10-krotnie cieńsza niż ta na policzkach i wrażliwa, potrzebuje zatem troskliwej pielęgnacji. Okolice oczu są miejscem, w którym najczęściej widać pierwsze zmarszczki.  Powstawanie zmarszczek potęguje też ogromna liczba mięśni w okolicach oczu. Jak zatem dbać o tak szczególne miejsce na naszej twarzy? Poniżej przedstawiamy Wam sposoby na perfekcyjną pielęgnację okolic oczu – dowiecie się m.in. jakich błędów nie popełniać i jakich preparatów szukać.

 

Czynniki, które przyspieszają starzenie się skóry w okolicy oczu

W skórze wokół oczu brakuje gruczołów łojowych, dlatego bardziej się przesusza niż skóra w innych partiach twarzy. Sprzyja to szybszemu pojawieniu się zmarszczek. Również inne czynniki mają wpływ na powstawanie zmarszczek wokół oczu:

 • nieregularny i krótki sen
 • długie wpatrywanie się w ekran telefonu, telewizora, komputera zwłaszcza tuż przed snem
 • stres
 • mała ilość ruchu na świeżym powietrzu,
 • nadmiar soli w diecie
 • nieprawidłowy demakijaż

 

Prawidłowe aplikowanie preparatów pod oczy z jednoczesnym masażem anti-aging

 

Odpowiedzią na problemy skóry wokół oczu jest opracowana w LABORATORIUM KOSMETYCZNYM AVA specjalna seria AKTYWATORÓW MŁODOŚCI POD OCZY, która gwarantuje:

 

 • 100% pielęgnacji skóry ze zmarszczkami

Polecamy: Aktywator Młodości – Zaawansowany Lifting

– redukcja zmarszczek

– wygładzenie

– zwiększenia napięcia i elastyczności

– odżywienie skóry wokół oczu

 • 100% pielęgnacji skóry dojrzałej

Polecamy: Aktywator Młodości – Zaawansowana Regeneracja

– zwiększenie procesów biostymulujących

– pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny

– redukcja zmarszczek mimicznych

– wzrost nawilżenia

 • 100% pielęgnacji skóry podrażnionej

Polecamy:  Aktywator Młodości – Zaawansowane Łagodzenie

– uczucie ulgi i przyjemnego chłodzenia

– łagodzenie podrażnień i zaczerwienień

– zmniejszenie uczucia suchości skóry  (intensywne nawilżenie)

– odbudowanie struktury naskórka

Najczęstsze błędy w pielęgnacji okolic oczu

 1. Nakładanie podkładu na dolną i górną powiekę

Z braku czasu często nakłada się podkład zarówno pod oczy, jak i na skórę powiek. Niestety fluid bardzo szybko zbiera się w załamaniu powieki, podkreśla także zmarszczki  mimiczne na dolnej powiece. Dodatkowo obciąża i wysusza obszar pod oczami.

Rozwiązanie: Na skórę powiek nakładaj specjalną bazę, której formuła została tak dopasowana, by nie obciążać delikatnej skóry na powiekach. Na dolną powiekę stosuj korektor pod oczy, którego konsystencja jest lżejsza od podkładu.

 1. Niewłaściwy demakijaż

Zaśnięcie w pełnym makijażu oczu jest zbrodnią kosmetycznąJ Na drugi dzień oczy będą zmęczone, zaczerwienione i obolałe. Nieprawidłowy demakijaż także może wyrządzić szkodę delikatnym okolicom oczu. Nie należy trzeć okolic oczu wacikami – rozciąga się w ten sposób i tak szybko wiotczejącą w tym obszarze skórę.

Rozwiązanie: Wystarczy przyłożyć nasączone np. płynem micelarnym waciki kosmetyczne, poczekać kilkanaście sekund aż płyn rozpuści makijaż, ściągnąć makijaż od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego i zmienić waciki.

 1. Nakładanie kremu pod oczy blisko rzęs

Pod wpływem temperatury ciała kremy pod oczy mogą się przemieszczać nawet o 2 cm od miejsca, w których zostały położone. Jeśli krem zostanie nałożony zbyt blisko oka może dostać się bezpośrednio do gałki ocznej i spowodować łzawienie oka.

Rozwiązanie: Nabierz porcję kremu wielkości zielonego groszku. Rozetrzyj między palcami serdecznymi i wklep na dolnej powiece w okolicy kości oczodołu (mniej więcej na wysokości linii nosa), a resztę kremu na górze oka tuż pod linią brwi.

 1. Nakładanie kremu na twarz na skórę pod oczami

Często popełniany błąd głównie z braku czasu. Jednak bardzo często kremy do twarzy zawierają składniki, które wpływają bardzo dobrze na skórę twarzy, jednak mogą niekorzystnie wpływać na skórę w okolicach oczu i na powiekach, jak np. kwasy AHA, które mogą podrażniać.

Rozwiązanie: Kupuj kosmetyki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji oczu. W trakcie dnia możesz stosować lżejsze kremy, które się szybciej „wchłoną” i umożliwią szybkie zrobienie makijażu. Wieczór wykorzystaj na nałożenie kremu pod oczy o cięższej konsystencji lub specjalnych masek pod oczy.

 

Magdalena Kaczanowicz

Kinga Kotuniak

Laboratorium Kosmetyczne AVA

Przekaż artykuł dalej: